Muhalefeti suçluyan Erdoğan'ın adayının PKK bağlantısı ortaya çıktı

Muhalefeti suçluyan Erdoğan'ın adayının PKK bağlantısı ortaya çıktı
Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta muhalefeti PKK işle işbirliği yaptığını iddia ediyordu. Sözcü gazetesinin yazarı Saygı Öztürk, AKP'nin Sason Belediye Başkan Adayının PKK ile bağlantılarını yazdı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta muhalefeti PKK işle işbirliği yaptığını iddia ediyordu. Sözcü gazetesinin yazarı Saygı Öztürk, AKP'nin Sason Belediye Başkan Adayının PKK ile bağlantılarını yazdı.  Öztürk'ün yazısının ilgşlş bölümü şöyle: 

"Batman'ın Sason İlçesi zorlu bir seçime sahne olacak gibi gözüküyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Güneydoğu'da miting yaptığı ilçe Sason olmuştu. Seçimin CHP ve AKP adayları arasında geçmesi bekleniyor. Adaylarla ilgili bilgi edinmeye çalışırken ilginç ayrıntılara ulaştım.
AKP Belediye Başkan adayı Muzaffer Arslan'ın kardeşleri ve ağabeyinin durumu konusunda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sağlıklı bilgi verilmedi mi, yoksa, “Ağabeyi, kardeşleri yasadışı terör örgütüyle bağlantılıysa Muzaffer Arslan'ın ne suçu var?” denilip suçun şahsiliği dikkate alınıp önemsenmedi mi? Bilemem ama biz bildiklerimizi aktaralım:


BAŞKAN ADAYININ KARDEŞLERİ

Başkan adayı Muzaffer Arslan'ın kardeşi Vecdin Arslan, PKK'nın dağ kadrosundayken 1994'de Sason'da çatışma sonucu öldürüldü. Diğer kardeşi Hayrettin Arslan, Siirt'te çatışmada öldürüldü. Ağabeyi Necip Arslan ile yeğeni Erdal Arslan da halen örgütün dağ kadrosunda bulunuyor. Ağabeyinin oğlu Ulaş Arslan ise 2006 yılında Kuşadası'nda çöp kutusuna bomba koyan ve 10 turistin ölümüne yol açan teröristlerden. Arslan, cezaevinden kaçtıktan sonra PKK'nın başı Murat Karayılan'a en yakın isimler arasında yer alıyor ve örgütün “Bombacısı” olarak da tanınıyor.
HDP, Sason'da belediye başkan adayı çıkarmadı. Bazen, HDP'lilerin kimi desteklediği tartışması da yaşanıyor.

Ancak şu bir gerçek ki Güneydoğu'da kimin kimin yanında olduğuna ilişkin gerçekler, Ankara'da anlatılanlardan çok farklı."

Etiketler :