Mirası Bölüşemeyen İki Kardeş Adliyelik Oldu!

Mirası Bölüşemeyen İki Kardeş Adliyelik Oldu!
5 ay önce hayatını kaybeden İşadamı İbrahim Cevahir'in çocukları arasındaki kavga adliyeye yansıdı. İşadamı Cevahir'in kızı Aysun Cevahir Greenall, miras anlaşmazlığı nedeniyle ağabeyi Yusuf Cevahir'in kendisini darp ve...

5 ay önce hayatını kaybeden İşadamı İbrahim Cevahir'in çocukları arasındaki kavga adliyeye yansıdı. İşadamı Cevahir'in kızı Aysun Cevahir Greenall, miras anlaşmazlığı nedeniyle ağabeyi Yusuf Cevahir'in kendisini darp ve tehdit ettiğini ileri sürdü ve suç duyurusunda bulundu.

"ŞİRKETLERİN YÖNETİMİ KONUSUNDA ARAMIZDA İHTİLAF ÇIKTI"
İstanbul Adalet Sarayı'nda savcıya ifade veren Aysun Cevahir Greenall, babası İbrahim Cevahir vefat ettikten sonra ağabeyi Yusuf Cevahir ile aralarında şirketlerin yönetimi konusunda ihtilaf çıktığını söyledi. Ağabeyi Yusuf Cevahir'in kendisine ait olan hisseleri vermeyeceğini söylediğini öne süren Aysun Cevahir Greenall, önceki gün şirkette ağabeyi Yusuf Cevahir'in kendisini darp ve tehdit ettiğini iddia etti.

"TEHDİT VE BASKI ALTINDAYIM"

Aysun Cevahir Greenall, savcılığa verdiği ifadenin ardından gazetecilere açıklama yaptı. Ağlayarak konuşan Aysun Cevahir Greenall, "Ağabeyim Yusuf Cevahir hisselerimi vermeyecekmiş. Paranın kontorlü ondaymış. Beni tartakladı. Odasına kilitledi. Tehditler etti. Ben de odadan kurtulduktan sonra can güvenliğimin sağlanması için buraya savcılığa koştum" dedi. Greenall, 6 kardeş olduklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Çok çok büyük varlığımız şirketin üzerinde ve şirket yetkileri onda. Hiçbir şekilde hiçbir şeyde anlaşamıyoruz. Bana hiçbir şey sorulmuyor, hiçbir şey öğrenemiyorum. Yatırımlar yapılıyor, haberim yok. Bilgi almaya çalıştığımda tehdit ediliyorum. Tamamen tehdit ve baskı altındayım" dedi.

"OLAYLAR BENİM ÜZERİME ÖNCEKİ GÜN PATLADI"

"Diğer kardeşleriniz de durum aynı mı?" sorusu üzerine Greenall, "Abilerimin zaten hepsinin imza yetkileri erkeklerin var. Benim imza yetkim yok. Yurtdışında yaşıyorum. Koruma talebinde bulundum. Koruma muhakkak verilecek. Olaylar benim üzerime önceki gün patladı" diye konuştu.

Babasının miras dağıtımıyla ilgili vasiyetinin kanunlara göre olduğunu söyleyen Greenall, mal paylaşamının mahkeme kararıyla olacağını ancak paylaşım yapılmadan kavganın başladığını anlattı. Greenall "Ben sadece hisselerimi istiyorum" dedi.

CEVAHİR HOLDİNG'DEN AÇIKLAMA: KARDEŞLER ARASINDA HİÇBİR UZLAŞMAZLIK BULUNMAMAKTADIR

Cevahir Holding'den yapılan yazılı açıklamada, Aysun Cevahir Greenall'ın Cevahir Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cevahir'e yöneltmiş olduğu suçlamaların tamamının asılsız oluğunu belirtildi. Açıklamada, "Konu edilen miras suçlamalarıyla ilgili hukuki süreç devam etmekte olup, kardeşler arasında hiçbir uzlaşmazlık bulunmamaktadır. Cevahir Ailesi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'na uygun olarak miras paylaşım sürecini devam ettirmektedir" denildi.