Melih Gökçek 'Kartal Pençe operasyonu' diye bilgisayar oyunu paylaştı: Gönlümden geçen bu
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 07.05.2021 11:15

Melih Gökçek 'Kartal Pençe operasyonu' diye bilgisayar oyunu paylaştı: Gönlümden geçen bu

Melih Gökçek, 'Kartal Pençe Operasyonu' diye bir oyundan görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Görüntülerin oyundan olduğu fark edilince ise, "Gönlümden geçen bu olduğu için attım" dedi.

Melih Gökçek dün akşam sosyal medya hesabından "PENÇE KARTAL OPERASYONU…" başlığı altında ABD menşeli Medal of Honor (Onur Madalyası) adlı bilgisayar oyununun görüntülerini paylaştı. Gökçek'in paylaştığı oyunda oyuncu, ABD'nin eski askeri istihbarat örgütü Stratejik Hizmetler Ofisi (OSS) mensubu bir askeri canlandırıyor.

Gökçek'in paylaştığı görüntülerin arkasına özel harekat polisi olduğu belirtilen bir kişinin yerde ters kelepçeli yatan şahıslara “Ne yaptı lan size bu devlet? Türk’ün gücünü göreceksiniz” şeklinde bağırdığı videonun sesleri ve bir rap şarkısı eklendi.

Gökçek'in bilgisayar oyununun fon seslerinin kaynağı olan görüntüler hakkında daha önce soruşturma açılmıştı.

Paylaştığı görüntülerin bilgisayar oyununa ait olduğunu öğrenmesinin ardından Gökçek 4 saat sonra gece yarısından sonra attığı bir başka tweette "Gönlümden geçenin bu olduğu" ve muhaliflerin "dökülmesini istediği" için videoyu attığını öne sürdü.

 

Gündem