Mart ayında kar sürprizi: İstanbul'un kapısına dayandı!

Mart ayında kar sürprizi: İstanbul'un kapısına dayandı!
Bahar geldi, ılık geçen kış aylarından sonra soğuk geçen bahar başladı. Mart ayında bazı bölgelerde kar yağışı başladı. Aniden başlayan kar etrafı beyaza bürüdü. Kar yağışı İstanbul'a yaklaştı. Ancak İstanbul'da kar yağışı beklenmiyor. Soğuk hava ve yağmur hafta sonu da etkisini sürdürecek. İşte hafta sona hava durumu...

18 MART CUMARTESİ GÜNÜ İSTANBUL’DA HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK, YAĞMUR YAĞACAK MI?

İstanbullular yağmur bekliyor. Barajların düşen su seviyesi İstanbulluları korkutuyor. Meteoroloji İstanbul’da hafta sonu havanın nasıl olacağını açıkladı.

İstanbul’da 18 Mart Cumartesi günü hava 10 derece olacak ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışı etkili olacak. 19 Mart Pazar günü ise İstanbul’da hava 9 derece olacak ve yine yağmur yağacak.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Antalya, Isparta, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın, Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Düzce'nin yüksek kesimlerinde mart ayında kar yağışı etkili oluyor. Sinekli Yaylası'nda da etkili olan kar yağışıyla birlikte her taraf beyaza büründü.

martkar.webp

Düzce ve Bolu sınırında Sinekli Yaylası'nda da lapa lapa kar yağdı. Kar yağışıyla birlikte evlerin çatıları ve yeşil alanlar beyaza büründü.

martka1.webp

MERSİN'DE DOLU YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 'sarı uyarı' verilen Mersin'in bazı bölgelerinde yağış etkili olmaya başladı.

Kentin yüksek kesimlerinde sağanak etkisini gösterirken, kent merkezinde ise önce yağmur ardından dolu yağışı yağdı.