Kurtarılmayı Beklediler!

Kurtarılmayı Beklediler!
Konya'da bir otelin kazan dairesine bırakılan eski yatakların tutuşması sonucu çıkan yangın paniğe neden oldu.Bazı müşteriler kendilerini dışarı atarken, bazı müşteriler ise pencerelere çıkıp itfaiye ekiplerinin kendilerini...

Konya'da bir otelin kazan dairesine bırakılan eski yatakların tutuşması sonucu çıkan yangın paniğe neden oldu.

Bazı müşteriler kendilerini dışarı atarken, bazı müşteriler ise pencerelere çıkıp itfaiye ekiplerinin kendilerini kurtarmasını bekledi.

Yangın, saat 06.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Şükran Mahallesi Aziziye Caddesi üzerinde bulunan bir otelde meydana geldi. İddiaya göre otelin kazan dairesine bırakılan eski yataklar bilinmeyen nedenle tutuştu. Kısa sürede tüm binayı duman sardı. Yangını fark eden otel çalışanları durumu itfaiye, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Bu sırada 30 kadar otel müşterisi otelden dışarı çıkmayı başardı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına hemen müdahale etti. Binanın ikinci katında bulunan ve yoğun duman nedeniyle nefes almakta zorlanan bazı kadın ve erkek müşteriler camlara çıkarak itfaiye ekiplerinin kendilerini kurtarmasını istedi. Ekipler merdiven uzatarak müşterilerin aşağıya inmesine yardımcı oldu. Bir kadın müşterinin, kedisini bir an olsun kucağından indirmemesi ise dikkat çekti. Olay yerinde çok sayıda ambulansta hazır bekletildi. Yangın yaklaşık 45 dakika süren çalışma sonrası söndürülerek kontrol altına alındı. Yangında şans eseri yaralanan yada dumandan etkilenen olmadı. Müşteriler söndürme işlemlerinin ardından otele geri döndü.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.