Koyunlarını çalan ve abilerini yaralayan kişiyi vuran kardeşler tutuklandı

Koyunlarını çalan ve abilerini yaralayan kişiyi vuran kardeşler tutuklandı
Adana'da koyunlarını çalan ağabeyleri Eyüp Atmaca'yı da silahla yaralayan Yunus Emre Yıldız'ı döven ve Yıldız'dan düşen silahla yaralayan Celal ile Kadir Atmaca tutuklandı.

Adana'da 28 Haziran'da gece yarısı Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi'nde iddiaya göre Yunus Emre Yıldız, komşusu Eyüp Atmaca'nın bahçesindeki koyunlardan 2'sini çaldı. Durumu fark eden Atmaca, koyunlarla sokağa çıkan Yıldız'a bağırdı. Yıldız, Atmaca'yı pompalı tüfekle göğsünden vurdu.

Düşen silahıyla vurdu

Yaralanan Atmaca'nın kardeşleri Celal ile Kadir Atmaca, Yıldız'ı kaçarken yakalayıp darbetti. Kadir Atmaca, arbedede yere düşen pompalı tüfekle Yıldız'ı kolundan vurdu. Silah seslerini duyanların ihbarıyla bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralıların sağlık durumu iyi

Sağlık görevlilerinin ilk müdahalesini yaptığı Yunus Emre Yıldız ile Eyüp Atmaca, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan yaralıların sağlık durumlarının ağır olduğu öğrenildi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri de kavgaya karışan Celal ile Kadir Atmaca ile babaları Mehmet Atmaca'yı (42) gözaltına aldı.

İki kardeş tutuklandı

Emniyete götürülen şüpheliler, ifadelerinde, koyunlarını çaldığı ve kardeşleri Eyüp Atmaca'yı yaraladığı için Yunus Emre Yıldız'ı dövdüklerini öne sürdü. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Celal ile Kadir Atmaca, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, Mehmet Atmaca ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak:DHA