Keçiören Belediyesi bir kuleye 77 milyon TL harcadı

Keçiören Belediyesi bir kuleye 77 milyon TL harcadı
17 yıl önce yapımına başlanan kulenin tamamlanması için yeni bir ihale düzenlendi. İhaleyi Çaykur Rizespor'un başkanının sahip olduğu şirket kazanırken belediye kule için 60 milyon TL daha harcadı.

Yapımına 17 yıl önce başlanan Keçiören'deki Cumhuriyet Kulesi için bugüne kadar 17 milyon tl harcanmıştı. AKP'li Keçiören Belediyesinin kulenin tamamlanması için yapılan yeni ihaleyi Çaykur Rizespor’un başkanının sahibi olduğu şirket kazandı. Belediye kule için yaklaşık 60 milyon TL daha harcadı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre, 2003 yılında yapımına başlanan ve dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Keçiören’deki Cumhuriyet Kulesi için yine ihale verildi. Verilen ihalede belediye, 60 milyon lira harcadı. Cumhuriyet Kulesi’nin tamamlama ihalesini kazandığı açıklanan Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt Ve Ticaret Limited Şirket’in bağlı olduğu Kartallar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı ise Hasan Kartal çıktı. Kartal, aynı zamanda Çaykur Rizespor ile Etimesgut Belediyespor Kulübü'nün başkanlığını ve Türkiye Boks Federasyonu’nun Başkanvekiliği'ni yapıyor.

Etiketler :