Kayıp Çocuklarla İlgili Son Gelişme!...

Kayıp Çocuklarla İlgili Son Gelişme!...
Reşadiye'de kayıp çocuklarının ailelerinin acılı bekleyişi sürüyor. Kelkit Çayı'nın su seviyesi yeniden düşürüldü. Yarın tekrar aramalara başlanacak. Çocukların kaçırılmış olduğundan şüphelenen aileleri ise şu...

Reşadiye'de kayıp çocuklarının ailelerinin acılı bekleyişi sürüyor. Kelkit Çayı'nın su seviyesi yeniden düşürüldü. Yarın tekrar aramalara başlanacak. Çocukların kaçırılmış olduğundan şüphelenen aileleri ise şu çağırıyı yaptı; 'Bulana veya görene yüklü miktarda ödül vereceğiz'

Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde 45 gün önce kaybolan komşu çocukları 8 yaşındaki Bayram Erol ve 5 yaşındaki Dursun Kağan Taşçı’yı arama çalışmaları sürerken, Kelkit Çayı’nın su seviyesi yeniden düşürüldü. Yaklaşık 25 kilometrelik alanda dalgıç polislerin katılımı ile yeniden arama yapılacak. Bayram Erol’un dedesi Bayram Erol da 45 gündür her sabah tek başına Kelkit Çayı’na giderek umutla torununu ve arkadaşını arama çalışmalarına katılıyor.

Reşadiye’nin Çermik Mahallesi’nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftçinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen yıl 29 Aralık tarihinde saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için dışarı çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Bayram ve Dursun Kağan, evlerine dönmeyince, afad ve Jandarma ekiplerinin de katılımıyla günlerce arama çalışması yaptı. Ancak, çocuklar 45 gündür süren tüm çalışmalara rağmen bulunamadı.

AİLE YENİDEN ARAMA İSTEDİ

İlçede Ankara Emniyet Genl Müdürlüğünden gelen 4 kişilik özel ekibin çalışması sürerken, kayıp çocukların aileleri Kaymakamlığa başvurarak Kelkit Çayı’nda yeniden arama yapılmasını istedi. Bunun üzerine Sivas’ın Suşehri ilçesinde bulunan Kılıçkaya Barajı’nın kapakları kapatılarak çayın su seviyesi düşürüldü. Ailenin isteği doğrultusunda bugün öğlenden sonra ve yarın Kelkit Çayı üzerine yeniden arama çalışması yapılacağı bildirildi. Yaklaşık 25 kilometrelik alanda dalgıç polislerin katılımı ile yeniden arama yapılacak.

HER SABAH KELKİT ÇAYINA GİDİYOR

Bu arada ailelerinin acılı bekleyişi sürerken kayıp çocuklardan Bayram Erol’a ismi verilen dedesi Bayram Erol, tam 45 gündür tek başına arama çalışması yapıyor. Her sabah evinden çıkarak çocukların en son görüldüğü noktadan itibaren Kelkit Çayı kıyısında arama yapan dede Bayram Erol, torunu ve arkadaşının izini sürüyor. Yaklaşık 5 kilometre yürüyerek arama çalışması yapan Bayram Erol, torununun ve arkadaşının 45 gündür kayıp olduğunu söyleyerek, "Her gün böyle geliyoruz gidiyoruz, belki ırmaktadır diye ama yok birşey. Sabahleyin bir daha geldim, ’Belki bir ayakkabısı, elbisesi vardır’ diye yok. Siz de görüyorsunuz işte su kesildi, çocuk içinde olsa buraya bırakır. Koca ağaçları, tekerleri bırakmış 20 kiloluk çocuğu mu bırakmayacak" dedi. Umutlarının hala sürdüğünü kaydeden Bayram Erol, "Yetkililer bekleyin, illa ki bulunacak’ diyorlar. Bizim ihtimalimiz bugün sudan çıkmazsa artık yüzde yüz kaçırılmış olduğu yönünde. Bizim kimseyle davamız yok. Bulana veya görene yüklü miktarda ödül vereceğiz" diye konuştu.