Karamollaoğlu: 'Ak Parti yoruldu artık, çözüm bulamıyor'

Karamollaoğlu: 'Ak Parti yoruldu artık, çözüm bulamıyor'
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas’ta yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

AKP ve MHP'liler tarafından öne sürülen 'beka sorunu'na ilişkin, ''Bugün iktidarda bulunan arkadaşlarımız kendi bekalarını ülkenin bekasıymış gibi göstermeye kalkıyor. Kendileri de itiraf ettiler. Teşkilatlarında, belediyelerinde, bakanlıklarında metal yorgunluğu olduğunu kendileri söylediler. Doğru bir teşhiste bulundunuz ama bir eksiğiniz var. Bu sadece sizin teşkilatlarınızda, belediyelerinizde, bakanlıklarınızda değil; genel merkezinizde'' dedi.

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında memleketi Sivas’a geldi. Karamollaoğlu kent meydanında partisince düzenlenen mitingde halkla hitap etti.

Mitingde Karamollaoğlu, Yeni Zelanda’da camilere yönelik terör saldırısını kınayarak sözlerine başladı. Müslümanların birlik olması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, “Dünyada birtakım hadiseler oluyor. Dün cuma namazı esnasında Yeni Zelanda’da 49 Müslüman kardeşimiz hunharca, canice katledildi. Dün kınadım, bugün de kınarız, yarın da kınarız. Ama kınamakla problemlerimiz çözülmüyor. Orada bir cani, bir vahşi, insanlıktan nasibi olmayan bir insan, caminin içinde ibadetle meşgul olan insanları katletti. Ama bugün dünyanın dört bir yanında Müslümanlar katlediliyor. Filistin’de, Keşmir’de, Suriye’de, Libya’da, Yemen’de Müslümanlar katlediliyor. Arakan’da, Afganistan’da katliam var. Bunlar ne yazık ki bütün Müslüman âleminin gözlerinin içine bakarak gerçekleşiyor. Bir tane çözüm var, o da; Müslümanlar bir araya gelecekler, el birliği edecekler, bütün bu yanlış gidişlerle el birliği ile mücadele edecekler” diye konuştu.

‘GELECEĞİMİZ TEHDİT ALTINDAYMIŞ GİBİ ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR’

Yerel seçimlerle ilgili konuşan Temel Karamollaoğlu, ülkede herhangi bir beka sorunu bulunmadığını ifade ederek, “Bizim geleceğimiz, bekamız tehlike altındaymış gibi kanaat oluşturulmaya çalışılıyor. Biz bunun gerçekçi olmadığını söyledik. Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu tarihten bu zamana kadar dış güçlerin gözündedir, tehdidi altındadır. Elbette biz bunu biliriz ve buna karşı nasıl tedbir almamız gerektiğiniz de biliriz'' ifalerini kullandı.

Karamollaoğlu şöyle devam etti:

''KENDİLERİ DE İTİRAF ETTİLER''

Bugün ne yazık ki iktidarda bulunan arkadaşlarımız kendi bekalarını ülkenin bekasıymış gibi göstermeye kalkıyor. Bu doğru değildir. Bunları tekrar tekrar söyledik. Hatta kendileri de itiraf ettiler. Teşkilatlarında, belediyelerinde, bakanlıklarında metal yorgunluğu olduğunu kendileri söylediler. Biz de diyoruz ki doğru söylediniz. Doğru bir teşhiste bulundunuz ama bir eksiğiniz var. Bu sadece sizin teşkilatlarınızda, belediyelerinizde, bakanlıklarınızda değil; genel merkezinizde. AK Parti yoruldu, artık ülkenin problemlerine çözüm üretemiyor. Biz bunu dile getiriyoruz.”

‘'MEMLEKETE HUZUR BÖYLE GELMEZ’

Seçimlerde bir ittifak içinde olmadıklarını hatırlatan Karamollaoğlu, “Bugün bizi farklı şekillerde itham etmeye çalışıyorlar. Bizim derdimiz başka. Biz ortaya çıkarken, bu seçimler için ayağa kalkarken prensiplerimizi belirledik. Bütün belediye başkan adaylarımız bunları dile getiriyorlar. Herkes biliyor, siz de duydunuz. Biz bir ittifak içinde değiliz. Saadet Partisi olarak, Türkiye’nin dört bir yanında seçimlere tek başına giren tek partiyiz. ‘Biz seçime gireceğiz ama size başkaları oy vermesin’; hadi oradan. Sen onların oyuna talipsen ben de talibim. Ne demek yani başkaları oy vermesin? Biz bu ülkenin vatandaşı olan herkesin oyuna talibiz. Aynen AK Parti’nin, aynen MHP’nin, aynen CHP’nin, İYİ Parti’nin yaptığı gibi. Biz elbette bu ülkede yaşayan her insanın oyuna talibiz. Başka türlü iktidara mı gelinir? Size oy verdikleri zaman iyi, bize oy verdikleri zaman terörist. Bırakın şu mantığı Allah aşkına. Memlekete huzur böyle gelmez. Onun için biz başkayız, biz kucaklarız.” dedi.