Kaftancıoğlu'ndan Yerlikaya'ya fotoğraf tepkisi

Kaftancıoğlu'ndan Yerlikaya'ya fotoğraf tepkisi
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sel bölgesinde açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile birlikte basın açıklaması yapmasına tepki gösterdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya dün yaşanan sel felaketi sonrası Esenyurt'ta gitmiş ve basın açıklaması yapmıştı. Yerlikaya'ya eşlik edenler arasında AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe de yer aldı.

AKP'li Kabaktepe'nin basın toplantısında yer alması muhalefet kanadında eleştirildi. Bir tepki de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi.

Kaftancıoğlu, "Görünen o ki AKP İstanbul İl Başkanı da tam AKP’li olmuş. Teşkilatı da dışlamaz, kabullenir artık. Bilmiyorlar ki biz olgularla ilgileniyoruz, algıyı onlara bırakarak. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, belediye çalışanları ve toplam 3179 İBB yetkilisi ve çalışanı sorunu çözerken, siz AKP’nin valisiyle basın açıklamanıza devam edin. Vatandaşın yanında olmakla, şov yapmanın aynı şey olmadığını 31 Mart’tan önce de anlamamıştınız, görünen o ki hiç anlamayacaksınız. 25 yıl İstanbul’u yönettiklerini iddia edip yapmadıklarına girmiyorum bile. Biz yarına ve yapacaklarımıza bakıyoruz" dedi.

Kaftancıoğlu şöyle devam etti:

"Tüm halkımıza sözümüz olsun ki CHP iktidarında valiler iktidarın değil devletin valisi,polisler ise birilerinin değil devletin polisi olarak görev yapacaklar! Bu saate kadar bekledim.Belki @AliYerlikaya devletin valisi olmayı tercih eder ve bir açıklaması yapar diye ancak nafile

Bu arada solunuza da küçük ortağın il başkanını alsaymışsınız kareyi tamamlamış olurdunuz. Geçtim diğer il başkanlarını ama ona ayıp etmişsiniz:) @AliYerlikaya"