Kadına yönelik vahşet son bulmuyor! 8 Mart'ta 3 kadın öldürüldü

Kadına yönelik vahşet son bulmuyor! 8 Mart'ta 3 kadın öldürüldü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir çok kadın yıllardır yok sayılan haklarını talep etmek üzere tek ses olmaya hazırlanırken, AKP Türkiye'sinde gittikçe artan kadın cinayetlerine ne yazık ki yenilerinin eklendiği haberleri de geliyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Türkiye'de kadın cinayeti haberleriyle başladı. 33 yaşındaki Tuba Atılgan, Batman'da boşanma aşamasında olduğu eşi Murat Atılgan tarafından bir otobüs durağında kendisine açılan ateş sonucu hayattan koparıldı.

İstanbul Pendik'te 30 yaşındaki Tülay Erşahin Yaşar ise eşi Murat Yaşar tarafından vahşice katledildikten sonra oturdukları apartmanın 5'inci katından aşağıya atıldı.

Dünya Kadınlar Günü'nde bir acı haber de Malatya'dan geldi. Taksicilik yapan Ö.Y, dini nikahla birlikte yaşadığı B.Ç'yi bıçaklayarak öldürdü.

İstanbul Sözleşmesi’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 20 Mart 2021 tarihinde feshedilmesinin ardından bu yana 577 kadın öldürüldü, 499 kadın ise şüpheli şekilde ölü bulundu.

Anıt Sayaç'taki verilere göre ise, 2023 yılında 45 kadın hayattan acımasızca koparıldı... 2022 yılında ise 396 kadın öldürüldü.

halktv.com.tr

.

Kaynak:halktv.com.tr