İzinsiz kurbağa avlayan 5 kişiye 38'er...

İzinsiz kurbağa avlayan 5 kişiye 38'er...
Diyarbakır'da izinsiz 191 kilo kurbağa avlayan 5 kişiye 38'er bin TL ceza kesildi.DİYARBAKIR'da jandarma ekiplerinin bir kamyonette yaptğı aramada dere ve akarsulardan toplandığı belirlenen 191 kilo kurbağa ele geçirildi. Kaçak kurbağa...

Diyarbakır'da izinsiz 191 kilo kurbağa avlayan 5 kişiye 38'er bin TL ceza kesildi.

DİYARBAKIR'da jandarma ekiplerinin bir kamyonette yaptğı aramada dere ve akarsulardan toplandığı belirlenen 191 kilo kurbağa ele geçirildi. Kaçak kurbağa avladıkları gerekçesiyle yakalanan 5 kişiye kişi başına 38'er bin TL para cezası kesildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ile merkez Sur İlçesi Mermer Jandarma Karakolu ekipleri önceki gün Diyarbakır-Bingöl karayolunda güvenlik kontrolü yaptı. Ekipler durdurdukları bir kamyonette arama yaptı. Kamyonette çevre il ve ilçelerde bulunan dereler ile akarsulardan toplandığı ve yurt dışına gönderilmek istendiği öne sürülen 22 kasa içerisinde toplam 191 kilo canlı kurbağa olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan 5 kişiye Diyarbakır Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından Çevre Kanunu'nun 20/K maddesi uyarınca kişi başına 38'er bin TL para cezası kesildi. El konulan 191 kilo kurbağa ekipler tarafından yeniden doğaya bırakıldı.