İstanbul Boğazı'nda saygı seyri

İstanbul Boğazı'nda 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıldönümü dolayısıyla şehit ve gaziler için saygı seyri gerçekleştirildi.

15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıldönümü nedeniyle ülkenin her yerinde o geceyi anlatan sergiler düzenleniyor, etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Demokrasi vurgusuyla gerçekleştirilen etkinliklerde şehitler ve gaziler için deniz araçlarıyla İstanbul Boğazı'nda saygı seyri yapıldı.

Genel Müdürlüğün kuruluşunda görev yapan gaziler ile terör olayları ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların yakınlarının katıldığı saygı seyri programında, 3 hızlı tahlisiye botu, 3 RHIB bot ve römorkör olmak üzere 7 deniz aracı yer aldı.

Beylerbeyi açıklarında başlayan saygı seyrine katılan deniz araçları, Anadolu Yakası sahil şeridinden Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne kadar ilerledi.

Burada köprü altından Avrupa Yakası sahil bandına geçen araçlar, Beşiktaş istikametinde Ortaköy Meydanı önünde su gösterisi yaptı. Daha sonra Üsküdar açıklarına hareket eden deniz taşıtları, Üsküdar Meydanı önünde de su gösterisi gerçekleştirdi.

Kaynak:AA