İşçiler tonlarca kayanın altında kalıp ölmüştü...Göçükle ilgili kahreden ihmal

İşçiler tonlarca kayanın altında kalıp ölmüştü...Göçükle ilgili kahreden ihmal

Muğla’nın Milas ilçesinde üç işçinin ölümüyle sonuçlanan taş ocağı faciasında şirket sahibi ve oğlu ile işletme müdürü tutuklandı. Maden ocağında maden mühendisinin çalışmadığı ve kontrol edilmediği ortaya çıktı.

Muğla’nın Milas ilçesinde üç işçinin ölümüyle sonuçlanan taş ocağı faciasında şirket sahibi ve oğlu ile işletme müdürü tutuklandı. İşletme Müdürü Serkan Anar, ifadesinde taş ocağında bir maden mühendisi ve daimi nezaretçinin çalışmadığını ve kontrol yapılmadığını söyledi.

Rodos Madencilik tarafından işletilen taş ocağında önceki gün tonlarca ağırlıktaki kayaların altında kalan Şükrü Otlak, Engin Tutuk ve Servet Çapacıoğlu adlı işçiler can verdi.

Soruşturmada Rodos Madencilik’in sahibi Mustafa Ali Kömürcüoğlu, oğlu Özkan ve şirketin işletme müdürü Serkan Anar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anar, jeoloji mühendisi olduğunu, dokuz aydır raporlu bulunduğunu ve ocağa zaman zaman gittiğini söyledi. Anar, ocakta maden mühendisi ve daimi nezaretçi çalıştırılmadığını kaydederken, geçmişte denetim yapılmadığını ve işçilerin tedirginlik içinde çalıştığını ifade etti.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, baba oğul Kömürcüoğlu ise E.A. adlı bir kişinin ocakta görevli olduğunu savundu. Bu ifade üzerine E.A.’nın da gözaltına alındığı öğrenildi.