İdil'de Operasyonlar Sürüyor

İdil'de Operasyonlar Sürüyor
ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde önceki gece başlatılan sokağa çıkma yasağının ardından ilçede PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar kapsamında bomba tuzaklı barikatlar, top atışlarıyla imha ediliyor.Şırnak'ın...

ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde önceki gece başlatılan sokağa çıkma yasağının ardından ilçede PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonlar kapsamında bomba tuzaklı barikatlar, top atışlarıyla imha ediliyor.

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için 16 Şubat saat 23.00'ten itibaren ilçe merkezi ve Dirsekli Köyü'nde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının ikinci gününde yaklaşık 2 bin 500 jandarma özel ile 1500 polis özel harekat görevlisinin katıldığı operasyonlara devam edildi. Operasyonlar hendek ve barikatların bulunduğu Turgut Özal ile Yeni Mahalle'de yoğunlaştırılıyor. Mahallelerde bulunan patlayıcı tuzaklı barikatlar top atışlarıyla imha ediliyor. Sık sık patlama seslerinin geldiği mahallelerden dumanların yükseldiği görüldü.

İlçede hendek ve barikat bulunmayan Aşağı Mahallede güvenlik güçleri daha önceden belirlenen evlere operasyon düzenleyerek aramalarda bulundu. İlçenin Yukarı Mahallesi'nde bulunan iki market ile bir fırın ve Alanya Caddesi üzerindeki bir market vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması için açık tutuluyor.

Operasyonların sürdüğü İdil'e dün gece tank ve zırhlı araçlar sevk edildi. Zırhlı araçlar ilçenin stratejik bölgelerine konuşlandırılırken, helikopterler ve insansız hava araçlarının ilçe üzerinde uçuşlar yaptığı görüldü.

DİRSEKLİ KÖYÜ'NDE KALP KRİZİ GEÇİREN 1 KİŞİ ÖLDÜ

Bu arada sokağa çıkma yasağının bulunduğu İdil'in Dirsekli Köyü'nde 65 yaşındaki Ramazan Zan dün gece kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Zan'ın cenazesi Mardin'in Midyat İlçesi Devlet Hastanesi morguna götürüldü.