"Hesap Versinler"

"Hesap Versinler"
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte çözüm süreci adı altında bölücü terör örgütü PKK'ya destek verildiğini iddia ederek sorumluların yargılanmasını istedi.CHP'nin Yerel Yönetimlerden...

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte çözüm süreci adı altında bölücü terör örgütü PKK'ya destek verildiğini iddia ederek sorumluların yargılanmasını istedi.

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bugün CHP Çanakkale İl Başkanlığı binasında partililerle buluştu. Toplantıya CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan, CHP Çanakkale Milletvekilleri Muharrem Erkek ve Bülent Öz, CHP Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Celal Karakaş, CHP'li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve çok sayıda partili katıldı. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ülkenin son dönemde zor ve önemli günlerden geçtiğini öne sürerek "Bugünkü hükümet ülkeyi yönetemiyor. Maalesef kaostan beslenerek insanlarımızı ötekileştirerek ve bir algı yaratarak her geçen gün felakete doğru sürüklüyor. Dünkü söylemleri ile bugünkü söylemlerini kıyasladığımızda maalesef 180 derece değişim olduğunu ve bunun sorumluluğunu hiçbir şekilde üstüne almadıklarını görüyoruz. Bu hükümet 14 yıl önce 2002 yılında terörü sıfırla aldı. Ama bugün geldiği noktanın hesabını vermek zorundadır" dedi.

"HÜKÜMET HESAP VERSİN"

Çözüm süreci nedeniyle AK Parti hükümetini eleştiren Seyit Torun, çözüm sürecinin içeriğinde ne olduğunu bilmediklerini söyledi. Torun, "Parlamento çatısı altında yapılan anlaşmalarla ilgili bilgi istiyoruz. Hala bir açıklama yok. Dökülen kan bizim kanımız. Bunun hesabını bu hükümet vermek zorundadır. O dağlardan inen teröristler o evlere yerleşti. Buna kim izin verdi? Bugün gelinen noktanın sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi ve onun hükümetidir. Ve bunun da hesabını vermek zorundadır. Buradan o gün görev yapan kamu görevlileri içinde suç duyurusunda bulunuyorum. Ve bu yapı geçmişte PKK ile anlaşma yapan bir yapıdır. Aslında kendileri teröre verdikleri destekten dolayı suçludur ve yargılanmalıdır" diye konuştu.

CHP'li Seyit Torun'un programın ardından Ankara'ya hareket edeceği öğrenildi.