'Halk TV'yi, Fox TV'yi kapatmadığım için işinden ettiler'

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici'nin ziyaret ettiği bir esnaf, "Benim kızım Kızılay’da hemşireydi. Ben Halk TV’yi, Fox TV’yi kapatmadığım için iki gün kala işinden ettiler benim çocuğumu" dedi.

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Seydişehir'de esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyarette bir esna Kızılay'da hemşire olan kızının, kendisinin Halk TV ve FOX TV izlemesi nedeniyle işten atıldığını söyledi.

'İşinden ettiler çocuğumu'

“İçim yanıyor” diyerek yaşadığı sorunları anlatan esnaf şunları söyledi:

“Benim kızım Kızılay’da hemşireydi. Ben Halk TV’yi, Fox TV’yi kapatmadığım için iki gün kala işinden ettiler benim çocuğumu. Bu topraklar hepimizin. Şimdi ne başladı? Memlekette buğday, un… Şu nar ekşisini ben 200 küsur liraya alırım. Bugün geliyor fiyatı 300 lira. Fabrikalar satılırken, devletin malı satılırken alkışladılar. Şimdi ‘hangi market ucuz’ diye şeker arıyorlar. Biz, bu vatanımıza sahip çıkmalıyız. Konya Büyükşehir Belediyesi, TOKİ için ihaleler yapıyor. Bu ihaleler gereken yerler için yapılsın. Yani verimsiz araziye gidilsin evler yapılsın."

anka2-001.jpg

'Senin çorbanın dibi tutmuş yanıyor, haberin yok'

Ekonomik krize de sert tepki gösteren esnaf, "Millet betonu yemeyecek, yemeyecek. Bizim dert yandığımız yerler çok. İçim yanıyor diye konuşuyorum ben, yanlış anlama beni. Bundan bir yıl önce, beş yıl önce vardım esnafa sordum; ‘Kardeşim, gidişat nasıl?’ Bana, ‘İyi, Allah’a şükür çorba kaynıyor’ diyor. ‘BAĞ-KUR’unu yatırıyor musun’ dedim, ‘Yatırmıyorum, olsun’ diyor. Senin çorbanın dibi tutmuş yanıyor, haberin yok. Böyle bir toplum istemiyorum, böyle bir Müslümanlık da istemiyorum, böyle bir adalet de istemiyorum. Gerçekten istemiyorum. İçim yanıyor. Kimse aç kalmaz ama birileri kral gibi yerken birileri de ezilmesin" diye konuştu.