Gül İle Görüşen Arınç'tan İlk Açıklama

Gül İle Görüşen Arınç'tan İlk Açıklama
Bülent Arınç, Abdullah Gül'ün ziyaretinin ardından konuştu.11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretin ardından konuşan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , "Erdoğan'a cevap verdim, umarım herkes ders çıkarmıştır"...

Bülent Arınç, Abdullah Gül'ün ziyaretinin ardından konuştu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ziyaretin ardından konuşan Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , "Erdoğan'a cevap verdim, umarım herkes ders çıkarmıştır" diye konuştu.

Habertürk'ten Sibel Erdem'e konuşan Arınç şunları söyledi:

"Farklı anlamlar yüklememek lazım. Dün Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüler, gündüz de Ankara'daydılar, akşam da ben davet ettim. Mesele bundan ibaret, dostane bir ziyaret. Bir araya geldik. Biz bu partinin kurucularıyız, iyi bir AK Partiliyiz, trollerin troliçelerin ne dediğinin önemi yok."

Abdullah Gül, akşam saatlerinde eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile bir araya geldi. Görüşme, Arınç'ın Ankara'daki evinde gerçekleşti. Gül-Arınç görüşmesine AKP'den tasfiye edilen isimlerden Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin ve Nihat Ergün de katıldı.

"Erdoğan'a kırgın mısınız? Bu konu gündeme geldi mi?" sorusuna Arınç,"Hissi konulara girmemek lazım. Ben cevap verdim, edepli terbiyeli cevaplardır bunlar. Umarım herkes bu açıklamalardan bir ders çıkarmıştır. Hükümetimizi ve ülke meselelerini görüştük, faydalı oldu" yanıtını verdi.