Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Green Card (Yeşil Kart) başvuru sonuçları açıklandı mı?

Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Green Card (Yeşil Kart) başvuru sonuçları açıklandı mı?
Green Card başvuru sonuçları için vatandaşların meraklı bekleyişi sürüyor. ABD'de yaşama hayali kuran milyonlarca kişi belirtilen tarihler arasında ayında Green Card başvuru yaptı. Yeşil Kart olarak da bilinen Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları detayları araştırılıyor. Peki 2023 Green Card çekiliş sonuçları ne zaman belli olacak? İşte yanıtı.

Green Card Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde ikamet etme, çalışma, iş kurma, eğitim alma ve süresiz oturum izni haklarına sahip olmayı sağlamaktadır. Green Card başvurusunda bulunan insanlar tarafından Green Card çekiliş - başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu heyecanla araştırılıyor. Yasal olarak çalışma izni veren Yeşil Kart'ta kalıcı olarak ikamet etme hakkı kazanmak isteyenlerin isteyenlerin en az 5 yıl ABD'de yaşaması gerekiyor. Peki Green Card başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak.

600x314-green-card-basvurulari-aciklandi-mi-2023-basvuru-sonucuna-nasil-bakilir-dvlotterystate-2023-green-card-sonucun-1677875250321.jpg

Green Card Başvuruları Tamamlandı!

ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklama doğrultusunda DV 2024 Green Card başvuruları, 5 Ekim - 8 Kasım 2022 tarihleri arasında alındı.

Green Card Çekiliş Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Green Card çekiliş sonuçları, 6 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile akşam 19:00'da açıklanacak.

nyjxk0gv0kocr45r3hrddq.webp

Mülakatlar Ne Zaman Başlayacak?

Green Card çekilişi kazananların mülakatları 1 Ekim 2023 - 30 Eylül 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kazanıp bu tarihe kadar vize almayanlar şansını kaybedecek.

Green Card Başvuru Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Başvuru sahipleri başvurularının sonucunu http://www.dvlottery.state.gov sitesindeki "Katılımcı Durum Kontrolü" sayfasına elektronik başvurularını yaptıktan sonra kendilerine verilen onay numaralarını girerek öğrenecek.

Eğer kurayı kazanamadıysanız gelecek senelerde tekrar başvuru yapabilirsiniz.

DV kurasını kazandığınızı öğrendikten sonra Katılımcı Durum Kontrolü sayfasındaki yönergeleri takip ederek istenilen formları Kentucky Konsolosluk Merkezi'ne (KCC) gönderiniz.

green-card-basvuru-tarihi-ne-zaman-basliyor-green-card-ucreti-1664948011-314.webp

Green card sonuçlarını, sadece başvuru yaptığınız esnada size verilen Confirmation numaranızla kontrol edebilirsiniz. Eğer Confirmation numaranızı unuttuysanız, aynı sayfadan bilgilerinizi doğrulayarak Confirmation numaranızı tekrar alabilmeniz de mümkün.

1. http://dvprogram.state.gov adresine girin.

2. Karşınıza çıkan ekranda Mavi renkli "Continue" linkine tıklayın.

3. Karşınıza çıkacak sayfadan Confirmation numarası, Soyadı, Doğum Yılı ve doğrulama kodu yazmanızı isteyen bir form karşınıza çıkacak.

4. En üstteki kutuya 16 Haneli Confirmation numarasını yazın.

5. Bir sonraki kutuya sadece soyadınızı büyük harflerle ve Türkçe karakter kullanmadan yazın (ÇİÜĞŞÖ kullanılmamalıdır.)

6. Üçüncü sıradaki kutuya sadece doğum yılınızı yazın. (Örnek: 1996)

7. Son kutuya ise sayfada size gösterilen 5 haneli doğrulama kodunu yazın.

8. Submit Linkine tıklayın.

turkiye-pasaportu-780x470.jpg

Pasaport Zorunluluğu Var Mı?

Bu sene pasaport zorunluluğu kaldırıldı. Başvuru yapabilmek için pasaportun olmasına gerek kalmadı.

Green Card Başvuru Şartları

Amerikan hükümeti her yıl Green Card çekilişine katılım için uygun ülkeler listesi açıklıyor. Türkiye, şimdilik uygun ülkeler arasında yer alıyor.

Green Card başvurusu yapabilmek için en az lise mezunu olmak şart ya da son 5 yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 yıl çalışmış olmayı belgelemek gerekiyor.

Başvurmak için 18 yaşın üstünde olma şartı aranıyor.

Başvuruların mutlaka resmi web sayfası üzerinden yapılması gerekiyor. Posta veya elden başvuru kesinlikle kabul edilmiyor.

Başvuru için istenilen fotoğraf verilen ölçülerle birebir uyumlu olmalı. Fotoğraf yüzünden pek çok aday elenebiliyor.

1478123.webp

Başvuru formunu doldurduktan sonra verilen konfirmasyon numarasını iyi saklamak gerekiyor. Bu numarayı tekrar isteme şansınız bulunmuyor.

Başvurmak için belli bir maddi güce sahip olmak gerekmiyor.

Başvurmak için İngilizce yeterliliği istenmiyor.

Evli çiftlerin başvurusu şanslarını ikiye katlayabiliyor, çünkü kazanan kişinin otomatik olarak eşi ve çocukları da Green Card sahibi oluyor.