"Gazeteci görünümlü troller" sözünü üzerine alınan Cüneyt Özdemir, Kaftancıoğlu'nu yayına davet etti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Fahrettin Altun'un kaçak yapısına tepki gösterdiği için kendisine gelen tepkilerle ilgili olarak "Yüksek maaşlı gazeteci görünümlü troller" dedi. Cüneyt Özdemir üzerine alındı, yayına davet etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2020 16:45
"Gazeteci görünümlü troller" sözünü üzerine alınan Cüneyt Özdemir, Kaftancıoğlu'nu yayına davet etti

halktv.com.tr Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Vakıflar Genel Müdürlüğünden aylık 258 liraya boğazda arazi kiralamış ve CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş evin fotoğrafını çektiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Kaftancıoğlu duruma tepki gösterdi, Cüneyt Özdemir eleştirdi

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise, konuyla ilgili olarak "CHP ilçe başkanına kamunun malını koruduğu, halkın hakkını hukukunu gözettiği için kimse dokunamaz. Devletin nüfuzu halkın hakkını korumak için var ve bunu isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz! Şehir eşkiyası hukuk tanımayıp kaçak iş yapanlara denir bunu da öğreneceksiniz" ifadelerini kullanmış; Cüneyt Özdemir ise Kaftancıoğlu'na tepki göstermişti.

Fahrettin Altun'un eviyle ilgili başlatılan soruşturmaya Canan Kaftancıoğlu da katılmış ve "Suçu ve suçluyu övme" iddiasıyla savcı tarafından suçlanmıştı.

Kaftancıoğlu: Paralı ve yüksek maaşlı gazeteci görünümlü troller

Canan Kaftancıoğlu, dün Halk TV'de gazeteci İrfan Değirmenci'nin sorularını yanıtladı ve "Söz edilen arsada bir inşaat hâli var mı yok mu onu bakmıştır. Birileri gidip de 'Ufak bir yer, bunu yapmış ne var ne tantana çıkarıyorsunuz' diyorlar ya... Paralı ve yüksek maaşlı gazeteci görünümlü troller. Yasa var, hukuk var. Yasa ve hukuk size diyor ki Boğaz Öngörümün olduğu yerde izin almadan bir çivi bile çakamazsınız, nokta. Bu sizin için de geçerli, benim için de geçerli, Fahrettin Altun için de geçerli, herkes için geçerli. Fahrettin Altun'un eşi geçen gün 'Biz kendimizi güvende hissetmiyoruz' demiş. Kendisine ben şunu tavsiye etmek isterim; bir insanın kendini güvende hissedebileceği en sığınaklı liman hukuktur. Ne zaman hukuka uygun yaşarsanız, o zaman hiç korkmanıza gerek yoktur." ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu'nu yayına davet etti

Cüneyt Özdemir ise sözkonusu yayında geçen "Paralı ve yüksek maaşlı gazeteci görünümlü troller" ifadesini üzerine alınarak Kaftancıoğlu'na Twitter üzerinden yanıt verdi. Özdemir, "Korona günlerinde işi gücü bırakıp kafayı Fahrettin Altun'a takan İstanbul İl Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu'nu eleştirmiştim. Anlaşılan çok ağırına gitmiş. Kendisine yandaş kanallara çıkıp (adımı vermeye cesaret edemese de) hakkımda atıp tutuyor. Bir sürü zırva, iftira... Sayın Canan Kaftancıoğlu, buyrun bu akşam 20.00'de canlı yayına beklerim. Bir de benim yüzüme karşı söyleyin bu zırvalarınızı... Bakın sizin arkanızda bir dediğinizi iki etmeyen CHP il örgütü var. Bir dediğinizi iki etmiyorlar. Ben Tek! 30 yıllık gazeteci geçmişimleyim, o kadar.." ifadelerini kullandı.