Erdoğan'ın Hedefi Cerrattepe: Bunlar Yavru Geziciler

Erdoğan'ın Hedefi Cerrattepe: Bunlar Yavru Geziciler
Davutoğlu - Erdoğan gerilimi sürüyor. Davutoğlu Cerattepe heyetiyle görüştü, mahkeme sürecini bekleme sözü verdi. Erdoğan bugün Artvinlileri suçladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki Ensar Vakfı...

Davutoğlu - Erdoğan gerilimi sürüyor. Davutoğlu Cerattepe heyetiyle görüştü, mahkeme sürecini bekleme sözü verdi. Erdoğan bugün Artvinlileri suçladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki Ensar Vakfı 37. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Konuşmasında parti ismi vermeden HDP'ye yüklenen Erdoğan, "Dün gece Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerinde bölücü terör örgütünün kölesi haline dönüşmüş bir partinin mensupları yine şahsıma dil uzattılar. Aslında ben parlamentoda değilim. Neden böyle her oturumda Cumhurbaşkanı'na saldırırlar anlamakta zorlanıyorum. Bu kişiler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin inşaasından başlayıp, şahsımın bilmem 3 milyar dolar parası olduğu iftirasına varan bir takım hezeyanlarla meclis kürsüsünü kirletmişlerdir. Tabi sağ olsun arkadaşlarımız cevaplarını verdiler. Buradan bu büyük iftirayı atan o alçak veya alçaklara diyorum ki; hukukta bir kaide var. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Bir defa yasal haklarım saklıdır, zaten haklarında manevi tazminat davası açılacaktır. Siz bir defa bunu ispatlamakla mükellefsiniz. Sizden önce bu tür iftiraları bana atanlar çok oldu. Başbakanlığım dönemimde de bana bu iftiraları atanlar çok oldu. Defaatle bunu söyledim, ispata davet ettim. İsviçre'de var dediler. Ana muhalefetin başındaki zata da ispat edeceksin, etmezsen alçaksın dedim. Ama edemediler. Yahu olmayan şey ispat edilmez ki, olan şey ispat edilir" dedi.

CERATTEPE'YE YAVRU GEZİ DEDİ GÖZLER DAVUTOĞLU'NDA

Erdoğan, konuşmasında Artvin Cerattepe'deki olaylara da değindi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"İşte bakın şimdi de Artvin'de bir Cerattepe olayı çıktı. Bu geziciler neyse bunlar da yavru gezicilerdir bunu böyle biliniz. Yavru geziciler. Niye; çünkü bunlar Artvin'de alıştıklarını bulamadılar. Rize'de, Trabzon'da, Ordu'da, Giresun'da, Samsun'da bulamadılar. Şimdi çılgına döndüler. Ne yapacağız? Onun için tekrar bu tür adımlar atmaya başladılar. Kardeşlerim şunu unutmayın hak her zaman galiptir. Görünüşte 3-5 ağacın kesilmesine karşı çıkmak için o başlatılan eylemlerde öylesine bir çevre tahribatına kendileri yol açtı ki, ne ifade ettiler, çıktılar yürüyüşlerde şunu söylediler; 'Yahu halen anlamıyor musunuz? Mesele ağaç değil' diyerek bunu ifade ettiler.

Niyetlerini açıkça ortaya koydular. Milletimizle birlikte sergilediğimiz kararlı duruş sayesinde, bu provakasyon amacına ulaşmadan hızını kesti."

Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu geçen hafta Cerattepe'den gelen heyetle görüşmüş ve mahkeme süreci beklenenen kadar madenin faaliyete geçmeyeceği yönünde söz vermişti.

"TİKSİNİLECEK HALE GETİRENLER KİM?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi bunu bir kez daha burada ifade etmek istiyorum. Milletimiz bu tartışmaya bakıyor ve ortada iki taraf görüyor. Bir yanda 1994'ten itibaren İstanbul'a, 2003'ten itibaren tüm Türkiye'ye eşi benzeri görülmemiş hizmetler getirmiş bir siyasetçi ve siyasi anlayış var. Diğer tarafta ise ülkenin ve milletin hayrına tek bir hizmetleri olmadığı gibi bölücü terör örgütünün etekleri altına girerek Türkiye'yi yangın yerine çevirmeye çalışan bir başka anlayış ve onun aktörleri mevcut. Belediyelerin iş makineleriyle Güneydoğu Anadolu'daki il ve ilçeleri çukurlarla, hendeklerle şu görülmez ve baktığınız zaman tiksinilecek hale getirenler kim? Sizsiniz siz... Bütün Güneydoğu'yu dolaşın orada sadece rezalet görürsünüz, sefalet görürsünüz, felaket görürsünüz. Bunları ne ile yaptınız? Belediyelerin iş makineleriyle yaptınız. İşte şimdi Silahlı Kuvvetlerimiz, polisimiz, köy korucularımız üzerine bunların gidiyor. Sonuna kadar da gideceğiz. Ve bu iş bitti diye bırakmak yok. Ondan sonra da tahkim edeceğiz. Ve kentsel dönüşüm projeleriyle de buraları yeniden ihya edeceğiz."