"Efsanevi Kurucu Lider Erdoğan, Yeni Lider Benim"

"Efsanevi Kurucu Lider Erdoğan, Yeni Lider Benim"
Başbakan Ahmet Davutoğlu TBMM'deki bütçe görüşmelerinde hükümet adına konuştu.Davutoğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:Ankara saldırısında Meclis'in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis'i...

Başbakan Ahmet Davutoğlu TBMM'deki bütçe görüşmelerinde hükümet adına konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasının satırbaşları şöyle:

Ankara saldırısında Meclis'in çalışmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Meclis'i çalıştırarak burada bir destan yazdınız.

Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak hangi terör saldırısı olursa olsun. Bu Meclis bu milletin kaderini belirleyen yegane merci olmaya devam edecektir.

Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Etrafımızda hangi jeopolitik deprem yaşanırsa yaşansın, bu coğrafyada özne olmaya devam edeceğiz.

Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken 'bunlar' diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti.

LİDERİMİZ ERDOĞAN'DIR

Genelbaşkanlarınız 'AK Parti'nin lideri kim?' diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burda olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır.

KILIÇDAROĞLU SARAYIN MALİYETİNİ SORMUŞTU

Külliye milletindir.

Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014'te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta.

'VAATLERİMİZİN YÜZDE 82'SİNİ YERİNE GETİRDİK'

Vaadlerimizin yüzde 82'sini yerine getirdik, asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emekliye zam yaptık. 14 yıl içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bütçede en büyük payı eğitime ayırıyoruz.