Ecevit Başkanlık İçin 'Büyük Tehlike' Demiş!

Bülent Ecevit: "Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye için idealdir. Allah, Türkiye'yi benzer bir yönetim sisteminden korusun"Merhum Başbakan Bülent Ecevit, başkanlık sistemine ilişkin, "Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Ecevit Başkanlık İçin 'Büyük Tehlike' Demiş!

Bülent Ecevit: "Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye için idealdir. Allah, Türkiye'yi benzer bir yönetim sisteminden korusun"

Merhum Başbakan Bülent Ecevit, başkanlık sistemine ilişkin, "Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye için idealdir. Allah, Türkiye'yi benzer bir yönetim sisteminden korusun. Başkanlık sistemi, Türkiye için çok tehlikeli olur" demiş.

Ecevit Vakfı Başkanı Rahşan Ecevit başkanlık sistemine ilişkin, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in 26 Aralık 2004 tarihinde bir gazeteye verdiği demece yer vererek, "Eşim merhum Bülent Ecevit 26 Aralık 2004 tarihinde bir gazeteye verdiği demeçte başkanlık sistemi için şöyle konuşmuştu: Başkanlık sistemi büyük tehlike." Bülent Ecevit'in açıklamasında ABD'yi örnek gösterdiğini söyleyen Rahşan Ecevit, Bülent Ecevit, "Orada başkanlar her istediklerini yapabiliyorlar. Demokratik ve Parlamenter sistem, Türkiye için idealdir. Allah, Türkiye'yi benzer bir yönetim sisteminden korusun. Başkanlık sistemi, Türkiye için çok tehlikeli olur" şeklinde açıklama yaptı dedi.