Düzce’de Cinsel İstismara 4 Tutuklama

Düzce’de Cinsel İstismara 4 Tutuklama
Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 4 kişi tutuklandı.Edinilen bilgiye göre, 15 yaşındaki lise öğrencisi E.B., öğretmeninden yardım isteyerek devlet yurdunda kalmak istediğini...

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 4 kişi tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, 15 yaşındaki lise öğrencisi E.B., öğretmeninden yardım isteyerek devlet yurdunda kalmak istediğini bildirince, olaydan şüphelenen öğretmen durumu polise haber verdi. Akçakoca Polis Merkezi Amirliği’de avukat eşliğinde ifadesi alınan E.B., 1.5 yıl önce tanımadığı bir kişi tarafından araca alınarak bilmediği bahçeli bir eve götürüldüğü ve burada cinsel istismara uğradığını iddia etti.

Taciz sonrasında aynı kişi tarafından tekrar Akçakoca’ya getirildiğini ancak durumu kimseye anlatamadığını ifade eden E.B., daha sonra öğretmenine durumu anlatarak yurtta kalmak istediğini söyleyince olayın ortaya çıktığını dile getirdi.

E.B.’nin ifadesinin ardından harekete geçen Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “15 yaşından küçük çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve fuhuşa teşvik” suçlarından soruşturma başlatıldı. E.B.’nin polis refakatinde götürüldüğü evi teşhis etmesinin ardından evi kullandığı belirlenen kişi ve kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Başlatılan soruşturma ile E.B.’nin komşusu ve arkadaşı olduğu öğrenilen S.K.'nin kendisini evine götürdüğü, burada şüpheli V.K ile birlikte olmasını sağladığı, şüpheli S.K.'nın kendisine bunun karşılığında bir miktar para verdiği belirlendi. Soruşturma derinleştiğinde ise E.B., şüpheli V.K.'nin kendisine tekrar cinsel istismarda bulunduğu, aynı zamanda diğer şüpheliler olan Z.K ve O.K ile değişik zamanlarda ilişkiye girmesini sağladığını iddia etti.

E.B.’nin ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan şüpheliler S.K, V.K, Z.K ve O. K'nın Akçakoca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan ifadelerinin ardından sev edildikleri Akçakoca Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine gönderildiler.