Dolmabahçe'de sürpriz görüşme! Ruhban okulu değerlendirmesi mi?

Ayasofya ve Heybeliada Ruhban Okulu'nu ziyaret eden Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın İstanbul'da TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile görüşeceği öğrenildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Dolmabahçe'de sürpriz görüşme! Ruhban okulu değerlendirmesi mi?

Çipras'ın daha önce açıklanan programında Yunanistan Başkonsolosluğu'na gideceği ve orada İstanbul’da yaşayan Rum ve Yunanların temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyordu. Öte yandan Yıldırım'ın da 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ve Okmeydanı Hastanesi ziyaretleri yoğun bir programı işaret ediyordu.

AYASOFYA VE RUHBAN OKULU DEĞERLENDİRMESİ Mİ?

Halk TV'den Can Coşkun'un aldığı bilgilere göre Yıldırım'ın sürpriz biçimde Dolmabahçe'de Çipras ile görüşecek olması, akıllara tüm dünyada gündem olan Ayasofya ve Ruhban Okulu ile ilgili bir durum değerlendirmesi yapılıp yapılmayacağı sorusunu getirdi. Bilindiği gibi Çipras, Heybeliada'da 48 yıldır kapalı olan Ruhban Okulu'nu ziyaret eden ilk Yunan Başbakan sıfatını almıştı.

İŞTE GÖRÜŞME DETAYLARI

Yıldırım-Çipras görüşmesi saat 17:30'da Dolmabahçe'de yapılacak. Dolmabahçe Çalışma Ofisi'ndeki görüşmede Ruhban Okulu ziyaretinin gündeme gelmesi bekleniyor.

Çipras, Dolmabahçe Sarayı'nın bahçesinde karşılanacak.

YUNAN KAYNAKLAR DEĞİŞİKLİĞİ DOĞRULADI

Yıldırım-Çipras görüşmesinde Ruhban Okulu gündeminin nasıl ele alınacağı merak konusuyken, Halk TV'nin ulaştığı Yunanistan Başkonsolosluğu kaynakları da sürpriz görüşmeyi ve program değişikliklerini doğruladı. Çipras'ın konsolosluğa yapacağı ziyaretin saat ve düzeninin değiştiği öğrenilirken, Ruhban Okulu'yla alakalı görüşmenin içeriğine dair bilgi verilemeyeceği belirtildi.