Diyarbakır'da Askeri Araca Saldırı: 6 Asker Şehit!

Diyarbakır'da Askeri Araca Saldırı: 6 Asker Şehit!
DİYARBAKIR-Bingöl karayolunda askeri konvoyun geçişi sırasında bu sabah patlama meydana geldi. TSK, saldırıda 6 askerin şehit olduğunu bildirdi.Diyarbakır-Bingöl karayolunun Lice Mermer bucağı mevkiinde bu sabah askeri bir konvoyun...

DİYARBAKIR-Bingöl karayolunda askeri konvoyun geçişi sırasında bu sabah patlama meydana geldi. TSK, saldırıda 6 askerin şehit olduğunu bildirdi.

Diyarbakır-Bingöl karayolunun Lice Mermer bucağı mevkiinde bu sabah askeri bir konvoyun geçişi sırasında, karayolunda büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen mayının uzaktan kumanda ile patlatılmasından kaynaklandığı belirtildi. Patlamadan sonra bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

TSK: Lice'de 6 asker şehit oldu

TSK’dan Lice’de yaşanan terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada; ‘’18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir’’ denildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.