Devlette fotokopi çekme dönemi başlamış: Umarım bana bakanlık teklif etmez Reis

Devlette fotokopi çekme dönemi başlamış: Umarım bana bakanlık teklif etmez Reis
Barış Pehlivan, bugünkü yazısında "Devlette fotokopi çekme dönemi başlamış. Yani yarın iktidar seçimle değişirse kendilerini güvende tutacak belgelerin kopyalarını almaya başlayanlar varmış" ifadesini kullandı.

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında, devlette çalışan insanların iktidar değişikliğine hazırlandıklarını belirtti. Pehlivan, "Bir süredir kulağıma fısıldanıyor; devlette fotokopi çekme dönemi başlamış. Yani yarın iktidar seçimle değişirse kendilerini güvende tutacak belgelerin kopyalarını almaya başlayanlar varmış. Yargı bürokrasisini bilen bir isim anlatıyor; suskunluklarıyla ünlü hâkim ve savcılar iktidarın yanlışlarını yemekhanede yüksek sesle dile getirir olmuş" diye yazdı.

Pehlivan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

Ankara’da devletle çok işi olan birinden dinliyorum:

“Bürokrasi tedirgin, herkes yolun sonuna gelindiği kanaatinde, kimse risk almak istemiyor. Bazıları da ‘gemi batıyor, ne yaptık yaptık, yolumuza bakalım’ düşüncesiyle çalışıyor.”

Şunu bile işitti bu kulaklar: “Umarım bana bakanlık teklif etmez Reis” diyen bile çıkmış.

Söylemezsem olmaz; bürokrasiye dair bu iddiaların yeni bir tasfiye hareketinin bahanesi olabileceğini düşünenler de yok değil.

Şurası muhakkak ki seçime yaklaştıkça daha çok ifşaata, itirafa ve dümen kırmaya tanık olacağız.

Yazının tamamı için tıklayın