Devlet Eliyle Sahtekarlık!

Devlet Eliyle Sahtekarlık!
Valilik Davutoğlu'nun mitingi için 19 kamu aracını sivil plaka taktırarak AKP'ye tahsis etti.Afyonkarahisar Valiliği'nin Ahmet Davutoğlu'nun 15 Mayıs'ta kentte yaptığı miting öncesi 5 gün boyunca 19 kamu aracını AKP'ye tahsis...

Valilik Davutoğlu'nun mitingi için 19 kamu aracını sivil plaka taktırarak AKP'ye tahsis etti.

Afyonkarahisar Valiliği'nin Ahmet Davutoğlu'nun 15 Mayıs'ta kentte yaptığı miting öncesi 5 gün boyunca 19 kamu aracını AKP'ye tahsis ettiği ortaya çıktı. Belli olmaması için de araçlara sivil plaka takıldı.

Sözcü, Afyonkarahisar Valiliği'nin, 15 Mayıs'ta kentte yapılan AKP mitingi öncesi, aralarında kaymakamların da bulunduğu, 19 kamu kurumuna yazdığı yazıyı ele geçirdi. Yazıda, ''Başbakanımız şehre gelecek, bütün araçlarınızı ve şoförlerinizi hazır tutun'' denildi ve araçların resmi olduğunun belli olmaması için de ''sivil plaka'' takılması istendi.

41 ŞOFÖRÜN İSMİ TEK TEK YAZILDI

Talimatın ekinde, hangi kurumda hangi araçların ''sivil plaka'' takılarak mitinge gideceği ve hangi şoförlerin görevlendirileceği de tek tek yazıldı. Bu şekilde 41 araçlık liste hazırlandı. Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış imzasıyla ilde bulunan, kaymakamlıklar dahil, 19 kamu kurumuna gönderilen talimat şöyle:

''Başbakanımız sayın Ahmet Davutoğlu'nun ilimizi ziyareti sırasında 12.05.2015/16.05.2015 tarihleri arasında kullanılmak üzere, bilgileri ekli listede gönderilmiş olan şoför ve kurumunuz araç/araçları görevlendirilmiş olup, adı geçenlere tebligatın yapılarak, tebliğ belgelerinin kurumunuzda saklanması, araçların sivil plaka olup yakıt ikmalleri yapılmış olarak talimat almaya hazır şekilde bekletilmesi ve bir aksaklığa mahal verilmemesi hususunda bilgi ve gereğini rica ederiz.'' Talimatın şaşkınlık yarattığı belirtildi...

Sözcü/ALİ EKBER ERTÜRK