Deprem Bölgesi'nde hava durumu da ağırlaşıyor

Deprem Bölgesi'nde hava durumu da ağırlaşıyor
Deprem bölgesinde fırtına ve sağanak yağış (Bugün ve hafta genelinde hava nasıl olacak?)

Çadırkentlerde kalan depremzdeler için en büyük zorluklardan biri de hava şartları. Kahramanmaraş'ta etkili olan yağış nedeniyle, bazı çadır kentleri su bastı.

Çadır kentlerde büyük zorluk içinde hayata devam etmeye çalışan depremzedelerin zorluğuna bir de hava koşulları eklendi. Kahramanmaraş'ta akşam saatlerinde yoğun bir yağış vardı, yağış fırtınayla birleşti ve bazı çadır kentleri su bastı.

Hatay'da da fırtına ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Deprem bölgesinde Hatay, Osmaniye ve Adana'da sağanak yağışlar devam edecek. Hava sıcaklıklarının kuzey ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Hatay'ın Antakya ilçesinde de sabah saatlerinde başlayan fırtına, akşam saatlerinde sağanak yağışla birlikte hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına zaman zaman etkisini artırırken, akşam saatlerinde sağanak yağış nedeniyle çadır kentte depremzedelere tedirginlik oluşturdu.
Sağanak yağışın sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Ülke genelinde

Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (İstanbul hariç) ve Ege ile Antalya, Isparta, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Hakkari, Ağrı ve Van'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don, iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.