Davutoğlu'ndan Büyük MİT TIR'ı Yalanı

Davutoğlu'ndan Büyük MİT TIR'ı Yalanı
Başbakan Ahmet Davutoğlu Adana'da durdurulan MİT TIR'larının Türkmenlere gittiğini iddia etti. Ancak Türkmenler silah almadıklarını daha önce açıklamışlardı.BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara mitinginde, Adana ve...

Başbakan Ahmet Davutoğlu Adana'da durdurulan MİT TIR'larının Türkmenlere gittiğini iddia etti. Ancak Türkmenler silah almadıklarını daha önce açıklamışlardı.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara mitinginde, Adana ve Hatay'da durdurulup aranan MİT TIR'larıyla ilgili bazı yayın organları ve internet sitelerinde yer alan haberlere yönelik, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarını eleştirerek "Devlet sırrını ifşa edenle iş birliği yapılmaz. Bu bir casusluktur. Siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken bu hükümet Suriye, Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıktığı için başına bu işler geldi. Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi? Bu mu büyük Türkiye?" dedi.

Tarihte Kurtuluş Savaşı'nda savunma yapmış olan Kuvay-i Milliye güçlerine vurgu yaptığı konuşmasında Davutoğlu, Ak Parti'nin üçüncü kuvay-i milliye olduğunu söyleyerek, "Üç büyük Kuvay-i Milliye hareketi vardır. Birinci Meclis'te Ankara'da başarıya, zafere ulaşan ve İzmir'in işgali ile başlayan birinci kuvay-i milliye. Yani cumhuriyetimizin kurulması. İkinci kuvay-i milliye, yani 1950'de Adnan Menderes ile birlikte demokrasinin kurulması. Ve üçüncü kuvay-i milliye, Ak Parti ile birlikte milli iradenin egemen olması" diye konuştu.

"ÜÇ BACIMIZI HDP BİNASININ ÖNÜNDE BARBARLAR DARP ETTİ"

Ak Parti'nin Siirt mitingi sonrası Ak Parti gençlik kolları mensubu üç kadının HDP binası önünde saldırıya uğradığını ileri süren Davutoğlu, "Evvelsi gün Siirt'teydik. Siirt'te çok güzel bir mitingden sonra miting çıkışı gençlik kollarımıza mensup 3 kız kardeşimizi, 3 bacımızı HDP binasının önünde barbarlar saldırdılar ve darp ettiler. Hani kadına karşı şiddet için hep beraber ayağa kalktık ya ahni bu özgürlükçü aydınlar HDP'ye destek beyanları yayınladılar ya, hiçbirinden tek bir çıt ses çıkmadı. Çünkü saldırıya uğrayan Ak Parti. Ak Parti saldırıya uğrasa da bunlar memnun Ak Parti zayıflasa da. Ankara Meydanından o saldırıya uğrayan yiğit bacılarımıza, Elif'e, Merve'ye, Yeter'e bir güçlü destek gösterelim" ifadelerini kullandı.

"2019 YILINDA TÜRK SEMALARINDA TÜRK YAPIMI UÇAĞIMIZ UÇACAK"

En geç 2019 yılına kadar Türk yapımı uçağın hayata geçirileceğini açıklayan Davutoğlu, "Bir müjde. Bu hafta içinde milli bölgesel uçağımızın da faaliyetine başladık. İnşallah en geç 2019 yılında Türk semalarında Türk yapımı kendi uçağımız uçacak. Ve en geç 2023 yılında Türk semalarında kendi savaş uçağımız uçacak. Kendi savaş gemimizi yapıyoruz. Kendi milli aşımızı üreteceğiz. Onlar konuşacaklar biz daha neler yapacağız, bakın" diye konuştu.

"ALLAH HER DİLİ BİLİR DE SEN GÖNÜL DİLİNİ BİLMEZSİN"

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarını eleştiren Davutoğlu, "CHP'nin Kürt versiyonu HDP de diyor ki eş başkanı, 'Allah Kürtçe bilmiyor mu?' diyor, haşa. Allah her dili bilir de sen gönül dilini bilmezsin gönül dilini. Şiddete karşı duramazsın. Tehdide, teröre karşı sesini yükseltemezsin. Kadıköy'de başka türlü Diyarbakır'da başka türlü konuşursun" açıklamasında bulundu.

"DEMİRTAŞ, KUDÜS, YAHUDİLERİNDİR DİYOR"

Gazze'ye insani yardım taşıyan 'Mavi Marmara' gemisine yönelik İsrail askerlerince düzenlenen saldırının yarın yıldönümü olduğunu hatırlatan Davutoğlu, "Yarın Mavi Marmara'nın yıldönümü. Sizlerden oy isteyen Demirtaş, o iman ve vicdan sahibi Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Sizlerden oy isteyen Demirtaş, Mavi Marmara şehitlerine ihanet ederek Selahaddin Eyyubi'ye ihanet ederek 'Kudüs, Yahudilerindir' diyor. Böyle birine oy veren nasıl huzura çıkar? Emperyalizme karşı her zaman başını dik tutmuş CHP'li samimi seçmenlere de soruyorum. İsrail'le iş tutan Mısır'da darbecilerle iş tutan Kılıçdaroğlu'na nasıl oy vereceksiniz?" dedi.

"DEVLET SIRRINI İFŞA EDENLE İŞ BİRLİĞİ YAPILMAZ"

Adana ve Hatay'da durdulup aranan ve MİT'e ait olduğu açıklanan TIR'lar ile ilgili bazı yayın organları ve internet sitelerinde yer alan haberler hakkında konuşan Davutoğlu, "Seçim yaklaşıyor. Hemen bir gazete tekrar MİT TIR'larını haber konusu yaptı. Milliyetçilik iddiasında bulunan devlete sahip çıktığını iddia eden Bahçeli de bugün bunu eleştirmiş. Bizim Suriye'ye yaptığımız yardımları eleştirmiş. Ona bir devlet dersi vereyim. Devlet sırrını ifşa edenle iş birliği yapılmaz. Bu bir casusluktur. Siz her yerde Türkmenlere sahip çıkalım derken bu hükümet Suriye, Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıktığı için başına bu işler geldi. Evet, hiç çekinmeden söylüyorum. O yardımlar Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu. Dibimizde bir savaş olacak, orada da Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Kürt kardeşlerimiz katledilecek; biz de seyredeceğiz öyle mi? Bu mu büyük Türkiye? Bu yayını yapanlar tam da seçime giderken daha önce onlarca kez yayınlanan şeyleri tekrar çıkaranlar kirli bir oyunun içindeler. Türkiye'yi uluslararası topluma şikayet ederek suçlu durumuna düşürmek istiyorlar. Uluslararası toplum dediklerine yaranabilirler de mazlum Suriye halkına bunu anlatabilirler mi? Kılıçdaroğlu hesap versin. Esed için bir şarkı besteleyen ve Hatay'ı Suriye sınırları içinde gösteren bir örgütün parçası olan birini Hatay'dan liste başı yaptılar. Hatay bize Gazi Mustafa Kemal'in emanetidir. Kimseye dokundurtmayız. Aramızdaki fark bu" diye konuştu.