Cumhurbaşkanlığı'ndan Moskova'ya Flaş Çağrı

Cumhurbaşkanlığı'ndan Moskova'ya Flaş Çağrı
Cumhurbaşkanlığı: Moskova'dan olumlu bir yanıt alırsak adım atmaya hazırız.Ankara'da yabancı gazeteciler ile bir araya gelen İbrahim Kalın, "Türkiye, Rusya ile tansiyonun azaltılmasını istiyor. Türkiye, Moskova'dan olum bir...

Cumhurbaşkanlığı: Moskova'dan olumlu bir yanıt alırsak adım atmaya hazırız.

Ankara'da yabancı gazeteciler ile bir araya gelen İbrahim Kalın, "Türkiye, Rusya ile tansiyonun azaltılmasını istiyor. Türkiye, Moskova'dan olum bir yanıt alırsa adım atmaya hazır. Rusya ile devam eden gerilim ülkemizin yararına değil" ifadelerini kullandı.

'ABD YPG KONUSUNDA ENDİŞELİ'

Ankara'nın son dönemde ABD'nin YPG'ye yaklaşımında bir değişim yaşandığını öne süren Kalın, "Bence bu konuda daha temkinliler. YPG'nin Rusya ve Esad rejimi ile ilişkileri konusunda da endişeliler" dedi.

'EK ÖNLEMLER ALIRIZ'

Suriye'de Kürt güçlerine yönelik operasyonları sürdürebileceklerini de kaydeden Kalın, "Sınırda önlem almaya devam ediyoruz. Durumun kötüye gittiğini düşünürsek ek önlemler alırız" dedi.

'TEHDİT DÜZEYİNDEKİ DURUMA BAĞLI'

İbrahim Kalın, Türkiye'nin Suriye'de hava operasyonu düzenleme ihtimaline dair bir soruya, "Bu tehdit düzeyine ve sahadaki duruma bağlı. Buna hayır ya da evet diyemem. Bu hangi bölgelerden ve hedeflerden bahsettiğimize göre değişir" diye konuştu.

SPUTNİK