Çözümü Fuhuşta Buldu

Çözümü Fuhuşta Buldu
Ukraynalı milletvekili Mihail Gavrilyuk, fuhuşun yasallaşması halinde ülke bütçesinin 'doldurulabileceği' görüşünde.Ukraynalı milletvekili Mihail Gavrilyuk, ülkedeki iç karışıklık nedeniyle darboğazda olan 'ülke ekonomisini...

Ukraynalı milletvekili Mihail Gavrilyuk, fuhuşun yasallaşması halinde ülke bütçesinin 'doldurulabileceği' görüşünde.

Ukraynalı milletvekili Mihail Gavrilyuk, ülkedeki iç karışıklık nedeniyle darboğazda olan 'ülke ekonomisini kurtarabilmek için'ilginç bir öneride bulundu. Gavrilyuk, fuhuşun yasallaşması halinde ülke bütçesinin'doldurulabileceği' görüşünde.

Sputnik'in haberine göre Başbakan Arseniy Yatsenyuk'un lideri olduğu Halk Cephesi'nden milletvekili olan Gavrilyuk, Unian haber ajansına verdiği mülakatta, devlet yetkilileri ve onları koruduğunu belirttiği polislerin ceplerine fuhuştan giren paranın bütçeye aktarılmasıyla ekonominin toparlanabileceğini söyledi.

'SAVCILAR BİLE CEPLERİNİ DOLDURUYOR'

Gavrilyuk şunları söyledi: "Ukrayna'da fuhuş yapıp yaptıranları sadece polis değil, diğerleri de koruyup kolluyor. Örneğin savcılar da koruyor. Bu rüşvet zincirinin kırılması ve bunca paranın, bu insanların ceplerine girmesindense hazineye aktarılması daha iyi. Bu kaynaklarla bütçemizi doldurabiliriz."

'SEKS İŞÇİLERİNİN SAĞLIKLARI AÇISINDAN DA OLUMLU OLUR'

Gavrilyuk'a göre fuhuşun yasallaşması 'seks işçilerinin sağlıkları açısından da olumlu bir adım' olabilir. Zira milletvekili, "Biz de yurt dışında olduğu gibi yapmalıyız. Avrupa'daki genelevlerde hayat kadınları, hasta olup olmadıklarının belirlenmesi için tıbbi muayeneden geçiyor. İnsanların cinsel hastalıklardan korunması için tüm bunların yasallaştırılması lazım" dedi.