Çocukları döven Kuran kursu hocasının özrü kabahatinden büyük

Çocukları döven Kuran kursu hocasının özrü kabahatinden büyük
Büyükçekmece'de İsmailağa Cemaatine ait bir Kuran kursunda çocukları dövdüğü görüntüler ortaya çıkan ve tutuklanan Sedat Ç.'nin uyguladığı şiddete gerekçe olarak 'çocukların kendisiyle dalga geçmesi'ni gösterdiği ortaya çıktı.

Büyükçekmece'de İsmailağa Cemaatine ait bir Kuran kursunda çocuklara şiddet uygulayan Sedat Ç. isimli gerici tutuklanmıştı.

13 yaşındaki M.Ç.'ye uyguladığı şiddet görüntülerin ardından Sedat Ç.'nin itiraf ederken öne sürdüğü gerekçeleri 'pes' dedirtti.

13 yaşındaki çocuğu döve döve yere seren, "Sana vurmadım" derken de şiddet uygulamaya devam eden Sedat Ç. uyguladığı şiddete gerekçe olarak 'çocukların kendisiyle dalga geçmesini' gösterdi.

Dövüldüğü anları görünce polise gitti

Sedat Ç. tarafından şiddet gören M.Ç.'nin babası D.Ç., oğlu için 24 Şubat günü hocası tarafından darbedildiği şikayetinde bulundu.

Gerekçe: Benimle dalga geçtiler

D.Ç., oğlunun arkadaşının cep telefonuyla gizlice kaydettiği dayak anlarının görüntülerini polise verdi. Şikâyet ve görüntüler üzerine polis Sedat Ç.'yi gözaltına aldı.

Büyükçekmece Başsavcılığı'nın açıklamasına göre, kendisiyle dalga geçtikleri için çocukları dövdüğünü itiraf eden Sedat Ç., sonrasında emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Etiketler :