CHP'li Aslanoğlu Unutulmadı

CHP'li Aslanoğlu Unutulmadı
 CHP'li Mevlüt Aslanoğlu, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı. Geçtiğimiz yıl Avcılar'daki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt...

 CHP'li Mevlüt Aslanoğlu, ölümünün 1. yılında mezarı başında anıldı.

 Geçtiğimiz yıl Avcılar'daki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu (62), ölümünün 1. yılında anıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu (62), ölümünün birinci yıl dönümünde Balıkesir'in Edremit ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Anma programına CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, CHP milletvekilleri Süleyman Çelebi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Erhan Bozan, Av.Zeynel Emre, CHP ilçe başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Mezarlıkta dua edilmesinin ardından Beylikdüzü ilçesinde camide mevlit okutuldu.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz da, Aslanoğlu için açıklama yayınladı. Kiraz, "Mevlüt Aslanoglu’nu unutmadık, unutturmayacağız" dedi.

Kiraz, "Malatya’da renkli kişiliği ve sıcakkanlılığı ile herkesin gönlünde taht kuran milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu’nun vefatının üzerinden 1 yıl geçti. 2002 yılında Malatya’dan CHP Milletvekili seçilen Ferit Mevlüt Aslanoğlu, milletvekilliği dönemi boyunca siyaset üstü olarak her zaman kentteki sorunlarla yakından ilgilenmişti. Siyasi kimliğinin ötesinde, Malatya’da her zaman sosyal projelerde bir adım önde olan Aslanoğlu, eğitim ve sağlık alanlarındaki öncülüğü ile de her kesimden tam not almış bir isimdi. Kendisini modern dilenci olarak tanıtan Aslanoğlu, özelikle Malatyalı işadamlarından aldığı desteklerle Malatya’da birçok köye sağlık ocağı, okul gibi yatırımları kazandırmıştı. 2 dönem Malatya’da üst üste milletvekili seçildikten sonra 2011 seçimlerinde İstanbul’dan milletvekili olan Aslanoğlu, yine Malatya ile bağlarını koparmamış ve mecliste kentin sorunları ile ilgili söz alarak çalışmıştı. Ancak son dönemlerde yakalandığı amansız hastalığa daha fazla dayanamayan ve Malatyalıların ‘Mevlüt Ağabey’ diye hitap ettiği Aslanoğlu 16 Mayıs 2014 günü hayata veda etmişti" dedi.

Aslanoğlu’un ölümünün kuşkusuz en çok Malatya CHP İl Örgütünde büyük üzüntü yaşattığıni ifade eden Kiraz, Aslanoğlu’nun ölümünün 1.yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaparak, çok farklı bir siyaset profili çizen Aslanoğlu’nun çok değerli bir isim olduğunu dile getirdi. Kentte eğitim ve sağlık adına önemli katkılar sunan Aslanoğlu’nun Malatya’nın birleştirici güçlerinden biri olduğunu ifade eden Kiraz, “Aslanoğlu ağabeyimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Aslanoğlu’nun toplumun her kesimi ile yakın bir ilişkisi olan ve herkesçe sevilen bir isim olduğunu söyleyen Kiraz, “Sayın Ferit Mevlüt Aslanoğlu Malatya’nın her köşesinde, her vatandaşın gönlünde ve bizim gönlümüzde yaşamaya devam ediyor etmeye de devam edecektir” diye konuştu.