CHP'den Mahir Ünal'a dava hazırlığı

CHP'den Mahir Ünal'a dava hazırlığı
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Onursal  Adıgüzel, Twitter'ın Türkiye'deki bazı sosyal medya hesaplarını kapatılmasıyla ilgili Ünal'ın iddialarına cevap verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nda konuşan Onursal  Adıgüzel, "Asılsız, sonradan üretildiği belli olan belgelerle CHP'nin kurumsal kimliğini hedef almaya başladılar ve gündemi bu şekilde meşgul ediyorlar.

Vatandaşın asıl meselesiyle uğraşmak yerine başka suni gündemlerle gündemi saptırmak aslında AKP'nin bir taktiği haline geldi. Bu taktik artık Türkiye'de herkes tarafından çözülmüş durumda. Yeter ki ekonomik buhran, işsizlik, kaynamayan tencere, birikmiş faturalar konuşulmasın" dedi.

"CHP'nin üyelerini hedef aldı"

AKP'nin taktiğinin gündemi karşılıklı çatışmalara çevirmek ve CHP'yi hedef göstermek olduğunu aktaran Adıgüzel, "Twitter 7 bin 340 hesabı kapattı. AK Parti'nin kimyasını bozmuş olmalı ki dünden beri AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, amatörce hazırlanmış, az çok internetle haşır-neşir olan herkesin kolaylıkla ayırt edebileceği bir görselle CHP'nin kurumsal kimliğini, CHP'nin üyelerini hedef almıştır. Günümüzün teknolojik gelişmeleriyle böyle sahte ve çeşitli araçları kullanarak üretilen görselleri her platforma bulmak çok kolay…" ifadelerini kullandı.

İtibar suikasti

CHP'li Adıgüzel, Ünal'ın "itibar suikastı" meselesini gündeme getirerek CHP'yi, üretilmiş, gerçekle hiçbir alakası olmayan görsellerle hedef aldığını belirterek, "Biz CHP olarak itibar suikastı nedir bilmeyiz. Hiçbir zaman yapmadık, yapmayız. Ama kendileri bu işi çok iyi bilirler." ifadelerini kullandı.

 Adıgüzel, "chpnet.chp.org.net" sitesini üye ve gönüllülerin kullanabildiğini ve kullanıcıların T.C. kimlik numaralarıyla giriş yapabildiğini, kamuya açık olduğunu, gizli bir oluşum olmadığını anlattı. 

Adıgüzel, pazartesi günü açacakları davayla tüm belgeleri adaletle paylaşacaklarını sözlerine ekledi. 

Ne olmuştu?

Twitter'ın bu işlemine AKP'nin medya ve tanıtımdan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tepki gösterdi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada bu hesapların AKP ile bağlantılı olduğu iddiasının yalanlayan Ünal, ayrıca CHP'yi hedef alan bir paylaşımda bulundu.

Ünal sosyal medyadan paylaştığı ekran görüntüsünde, CHPnet adı verilen ve resmi olarak parti içi iletişim ve duyuruların paylaşıldığı sistemde CHP'de danışmanlık yapan Mücahit Avcı'nın, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve ailesine yönelik talimatlar verdiğini iddia etti.Mahir Ünal'ın Fahrettin Altun'lu Paylaşımına CHP'den Yanıt: 'Görsel Montaj, Hukuki İşlem Başlatıyoruz'

Etiketler :