CHP 'İklim Değişikliği Manifestosu'nu İmzaladı

CHP 'İklim Değişikliği Manifestosu'nu İmzaladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey,"Dünyanın aklı başında hükümetleri politikalar üretirken maalesef Türkiye'nin hiçbir politikası yok. Türkiye karbon emisyonu konusunda Çin'den sonra ikinci ülke konumundadır. Yani felakete...

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey,

"Dünyanın aklı başında hükümetleri politikalar üretirken maalesef Türkiye'nin hiçbir politikası yok. Türkiye karbon emisyonu konusunda Çin'den sonra ikinci ülke konumundadır. Yani felakete bizde katkıda bulunuyoruz. Geleceğimizi planlamayan bir hükümeti hak etmiyoruz. Bu felaketin önüne geçmek mümkün"

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın,

"İstanbul'da bir orman oluşturacağız. Üç otomobil için bir ağaç dikilecek"

CHP İstanbul İl Başkanlığı üyeleri ve İstanbul milletvekili adayları, iklim değişikliğine karşı mücadele eden çevre örgütlerin hazırladığı 'İklim Değişikliği İçin Ben de Varım Manifestosu'nu imzaladı. Etkinlikte konuşan CHP İl Başkanı Murat Karayalçın, "İstanbul'da bir orman oluşturacağız. Üç otomobil için bir ağaç dikilecek" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı üyeleri ve İstanbul Milletvekili adayları iklim değişikliğine karşı mücadele eden çevre örgütlerinin hazırladığı 'İklim Değişikliği İçin Ben de Varım' manifestosunu imzaladı. Kağıthane'deki İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlenen imza atma etkinliğine İl Başkanı Murat Karayalçın, CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin, Genel Başkan Yardımcıları Şafak Pavey, Sezgin Tanrıkulu, Ercan Karakaş, milletvekili adayları ve parti üyeleri katıldı.

"İSTANBUL'DA ORMAN OLUŞTURACAĞIZ"

Etkinlikte bir konuşma yapan Murat Karayalçın, dünyadaki iklim değişikliklerine dikkat çekmek için CHP'nin seçim bildirgesinde belirtilen taahhütleri anlattı. İstanbul'da bir orman oluşturacaklarını söyleyen Karayalçın "İklim değişikliği dünyanın önünde çok temel bir tehdit olarak durmaktadır. CHP olarak genel anlamda çevre sorunlarına, özel anlamda ise iklim değişikliği sorununa önem vermekteyiz.

CHP, Türkiye topraklarında biyolojik çeşitliliğin korunması ve geliştirilmesi, bu alanların çoğaltılması için yurttaşlarımıza özel bir taahhüt de bulunmaktadır. Üç otomobile bir ağaç dikilmesi şeklinde özetlenebilecek bir anlayış simgesel anlam taşımaktadır. Türkiye genelinde bunun yaygınlaştırılması ve uygulanması öngörülmektedir. CHP İstanbul İl Örgütü olarak partimizin bu simgesel yaklaşımına İstanbul'da bir orman kurarak destek vermek arzusundayız" dedi.

ŞAFAK PAVEY: GELECEĞİMİZİ PLANLAMAYAN HÜKÜMETİ HAK ETMİYORUZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey ise partisinin seçim bildirgesinde çevre ve doğa ile ilgili olarak çözüm önerilerini açıkça sunduklarını belirterek "Dünyanın aklı başında hükümetleri politikalar üretirken maalesef Türkiye'nin hiçbir politikası yok. Türkiye karbon emisyonu konusunda Çin'den sonra ikinci ülke konumundadır. Yani felakete bizde katkıda bulunuyoruz. Geleceğimizi planlamayan bir hükümeti hak etmiyoruz. Bu felaketin önüne geçmek mümkün"dedi.

Konuşmaların ardından' milletvekili adayları ve partililer tarafından tek tek imzalandı.