CHP, Erdoğan İçin YSK'ya Başvurdu

CHP, Erdoğan İçin YSK'ya Başvurdu
 CHP'li Tezcan Erdoğan'ın tarafsızlıkla bağdaşmayan konuşmalarının hukuka aykırılığının tespit edilerek denetlenmesi için YSK'ya başvurdu.CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın...

 CHP'li Tezcan Erdoğan'ın tarafsızlıkla bağdaşmayan konuşmalarının hukuka aykırılığının tespit edilerek denetlenmesi için YSK'ya başvurdu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarafsızlıkla bağdaşmayan konuşmalarının hukuka aykırılığının tespit edilerek denetlenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu.

Tezcan'ın başvuru dilekçesinde yer alan ifadelerin bir bölümü şöyle; "Cumhurbaşkanının 10 Mart 2015 tarihinden bu güne kadar yaptığı toplantılarda; tarafsızlıkla bağdaşmayan, bir siyasi parti ya da aday leh ve aleyhine propaganda, telkin ve tesirde bulunma niteliğindeki konuşma ve davranışlarının hukuka aykırılığının tespit edilerek denetlenmesine, 7 Haziran 2015 günü oy verme işleminin bitimine kadar tekrarının önlenmesine ve Anayasa'nın 79. maddesi uyarınca seçimin düzen içinde ve dürüstlük kurallarına uygun yönetimi sağlamak için gerekli bütün işlemlerin yapılmasına, Bu nitelikteki konuşmalarına radyo ve televizyon yayınlarında yer verilmemesi konusunda denetim yapılmasına, Karar verilmesini saygılarımla dilerim."