CHP Adaylarına Halay Çektiren Karar!

CHP Adaylarına Halay Çektiren Karar!
 Erzurum'da ilçe seçim kurulu CHP lehine karar verdi, partililer halayla kutladı.Erzurum’da Atatürk’ün heykelinin bulunduğu Havuzbaşı semtindeki Kent Meydanına TIR dorsesinde seçim standı açtıktan sonra polis ve zabıtanın...

 Erzurum'da ilçe seçim kurulu CHP lehine karar verdi, partililer halayla kutladı.

Erzurum’da Atatürk’ün heykelinin bulunduğu Havuzbaşı semtindeki Kent Meydanına TIR dorsesinde seçim standı açtıktan sonra polis ve zabıtanın müdahalesiyle karşılaşan CHP adaylarını, İlçe Seçim Kurulu kararı rahatlattı. Seçim kurulunun lehlerine verdiği kararı CHP’liler halay çekerek kutladı.

AKP Erzurum merkez Yakutiye İlçe Başkanı Recep Aydın, Kent Meydanındaki CHP standının ‘yaya trafiğini aksattığı ve halkın huzurunu bozduğu’ gerekçeleriyle İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. Bunun üzerine şikayeti görüşen İlçe Seçim Kurulu oy çokluğu ile CHP’ye ait kent meydanında stant adı altında kullanmakta olan TIR dorsesi ve seçim otobüsünün kaldırılmasına yer olmadığına karar verdi. Kararı alan milletvekili adayları, partililerle birlikte seçim standı önünde halaylar çekerek kutlama yaptı.

‘BUNLARI KORKU SARDI’

CHP Erzurum birinci sıra milletvekili adayı Avukat Gonca Aytaş, İlçe Seçim Kurulu’nun verdiği kararla ilgili şunları söyledi:

“Seçim standımızı kurduktan sonra her gün polis ve zabıtanın müdahalesi ile karşılaştık. Ama bu baskılara boyun eğmeyip, mücadele verdik ve zafere ulaştık. İlçe Seçim Kurulu, AKP’nin şikayet başvurusunu haksız buldu. Karar, mücadelede ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi. Bunları korku sardı. O yüzden ne yapacaklarını bilmiyorlar. Şimdi buraya gelecek olan zabıta ve polise elimizdeki kararı göstereceğiz.”

CHP 3′üncü sıra adayı gazeteci Orhan Bozkurt da verdikleri mücadele sayesinde diğer partilerin de AK Parti’nin baskılarından kurtulduğunu söyledi. Bozkurt, “CHP anamuhalefet görevini yerine getirdi. Artık tüm siyasi partiler bu demokrasi yarışından eşit yararlanacak. İktidar partisi Erzurum’da TIR’ın altında kalmıştır” dedi.