ÇETKODER'den 'Açıklayın' Çağrısı!

ÇETKODER'den 'Açıklayın' Çağrısı!
Siyasilere mal varlıklarını açıklama çağrısına bir yenisi eklendi.ÇEVRE ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, yeni seçilen vekillere seslenerek, mal varlıklarını kamuoyu ile paylaşmalarını...

Siyasilere mal varlıklarını açıklama çağrısına bir yenisi eklendi.

ÇEVRE ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, yeni seçilen vekillere seslenerek, mal varlıklarını kamuoyu ile paylaşmalarını istedi. Göktaş,"TBMM çatısına seçilerek gelen her vekilimizi siyasi parti ayrımı yapmaksınız, yasama yılının başlangıcında ve bitişinde mal varlığını açıklamaya davet ediyoruz. Mal varlıklarını kamuoyu ile paylaşarak göreve başlasınlar. Bu durum toplumda siyasete olan güveni ve algıyı değiştirecektir. Temiz toplum, temiz siyaset ile mümkündür."

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, "Ülkemiz önemli günlerden geçiyor. İçte ve dışta hem siyasi, hem ekonomik, hem de sosyal hayattaki oluşumlara göz atmalı, meydana gelen olaylara kulak vermeliyiz. Bu gün TBMM Başkanlık seçimi yapılıyor. Öncelikle ortaya çıkacak neticenin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Ülkemizde en çok arzulanan mesele Temiz toplumun oluşmasıdır. Her açıdan temiz ve yaşanabilir bir toplumun oluşması siyaset kurumundan geçecektir. Bu nedenle Temiz ve dürüst bir siyaset için öncelikle bu işi yapanların açık ve şeffaf olmaları gerekmektedir. Meydanlarda çeşitli vaatler vermek kolaydır. Önemli olan vaatleri yerine getirmek veya getirebilmek için çaba harcamaktır. 7 Haziran öncesi Oy kullanın çağrısı yaptığımız halkımızın en temel tüketici haklarından birisi bilgi edinme ve kaynaklara ulaşma hakkıdır. TBMM çatısına seçilerek gelen her vekilimizi siyasi parti ayrımı yapmaksınız, yasama yılının başlangıcında ve bitişinde mal varlığını açıklamaya davet ediyoruz. Mal varlıklarını kamuoyu ile paylaşarak göreve başlasınlar. Bu durum toplumda siyasete olan güveni ve algıyı değiştirecektir. Temiz toplum, temiz siyaset ile mümkündür" diye konuştu.