Çanakkale iskelesinde araç yoğunluğu

Çanakkale iskelesinde araç yoğunluğu
ÇANAKKALE'den arabavapuruyla Avrupa yakasına geçmek isteyen araçlar ile özellikle Gelibolu Yarımadası'na gezmek için gelen ziyaretçilerin bulunduğu otobüsler şehir iskelesinde yoğunluk oluşturdu.Geçtiğimiz hafta Kara Savaşları'nın...

ÇANAKKALE'den arabavapuruyla Avrupa yakasına geçmek isteyen araçlar ile özellikle Gelibolu Yarımadası'na gezmek için gelen ziyaretçilerin bulunduğu otobüsler şehir iskelesinde yoğunluk oluşturdu.

Geçtiğimiz hafta Kara Savaşları'nın 100'ncü yıldönümü anma törenleri gerçekleşen Çanakkale'de, Gelibolu Yarımadası'nı gezmek isteyen gruplar hafta sonunu fırsat bilerek kente geldi. Çanakkale'den deniz yoluyla yarımadaya geçmek isteyen ziyaretçilerin bulunduğu otobüsler ve tatil için Tekirdağ, İstanbul istikametine gidecek olan vatandaşların araçları şehir iskelesinde zaman zaman uzun kuyruklar oluşturdu. Trafik ekipleri şehir içi trafiğinde aksama yaşanmaması için, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi'nin Mehmetçik Bulvarı ile kesiştiği ve iskele istikametine giden yolu trafiğe kapadı. Demircioğlu Caddesi'nin de bir bölümünde de sadece arabavapuruna binmek isteyen araçlar için trafik akışı sağlandı.

Boğazda deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması kuyrukları eritmek için Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında 3 arabavapuru ve 3 mini feribot ile seferlerini tarife olmaksızın gerçekleştiriyor. Çanakkale'den Avrupa'ya diğer geçiş noktası olan Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu hatlarında ise yoğunluk olmadığı öğrenildi.