Belediye çalışanı köpekleri uyuttuklarını itiraf etti, hayvanseverler harekete geçti

Belediye çalışanı köpekleri uyuttuklarını itiraf etti, hayvanseverler harekete geçti
İzmir'deki Bayındır Belediyesi hayvan barınağında bir çalışanın köpekleri uyutup gömdüklerini itiraf etmesi üzerine korkunç gerçek ortaya çıktı. Ölüm kuyularından çıkan köpeklerin ardından hayvanseverler harekete geçti ve beş çukurun daha açılıp, köpeklere otopsi yapılmasını talep etti.

İzmir’in Bayındır Belediyesi hayvan barınağında çalışan bir işçinin üç gün önce jandarmaya giderek bir yıldır hayvanları uyutup gömdüklerini itiraf etmesinin ardından dört ayrı yerde14 ölü köpeğin gömülü bulunması büyük tepki topladı. Hayvanseverler beş ölüm kuyusunun acilen açılmasını istedi.

Cumhuriyet'ten Mehmet İnmez'in haberine göre; belediye çalışanının itiraflarının ardından, beş ayrı alanda 250’ye yakın hayvanı gömdüklerini ve yerlerini göstermeye hazır olduğunu söylemesi üzerine hayvanseverler harekete geçti.

'Çukurlar açılıp, otopsi yapılmalı'

Hayvan katliamının ortaya çıkmasının ardından savcıları göreve çağıran Bayındır Çevreyi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği Başkanı avukat Ayşe Aydın, “Bir belediye çalışanın itirafı sonrası bu katliam ortaya çıkıyor. Savcılık soruşturma başlattı ama diğer çukurların açılması için henüz harekete geçilmedi. Acilen hayvanların gömülü olduğu beş çukur açılarak otopsi yapılmalı. 250’ye yakın hayvanın ölüm çukurlarına gömüldüğü iddia ediliyor. Belediyenin evrakları, kamera görüntüleri incelenmeli. Sorumlular cezalandırılsın. Sonuna kadar olayın takipçisi olacağız” diyerek çukurların acilen açılması gerektiğini söyledi.