“Başkan Obama neyi bekliyorsun?”

“Başkan Obama neyi bekliyorsun?”
Avaaz.org, New York Times’a tam sayfa verdiği ilanla Obama’ya, Suriye’deki sivil halkın güvenliği için “uçuşa yasak bölge” çağrısında bulundu.Dünyanın en büyük online aktivist ağlarından biri olan uluslararası eylem...

Avaaz.org, New York Times’a tam sayfa verdiği ilanla Obama’ya, Suriye’deki sivil halkın güvenliği için “uçuşa yasak bölge” çağrısında bulundu.

Dünyanın en büyük online aktivist ağlarından biri olan uluslararası eylem topluluğu olan  kuruluşun ‘Başkan Obama neyi bekliyorsun’ başlığıyla New York Times’a verdiği tam sayfa ilanda, Suriye’deki kimyasal saldırılardan etkilenen bir bebeğin fotoğrafı kullanıldı. İlanda şu ifadelere yer verildi: “Kapana kısılmış ve kimyasal saldırı altındaki Suriyeliler çaresizce yardım bekliyor. Amerikalıların çoğunluğu hayatların kurtarılabilmesi için uçuşa yasak bölgeyi destekliyor ve dünya çapında 1 milyon 93 bin 755 kişi harekete geçme çağrısında bulunuyor”

“ÇOK SAYIDA ÇOCUK VE SİVİL ÖLÜYOR”

Avazz.org’un internet sitesinde kampanyaya destek verenlerin sayısı an itibariyle 1 milyon 94 bin 76 kişiye ulaşmış durumda ve gittikçe de kampanyaya destek verenlerin sayısı artıyor. Kampanyanın detaylarında Suriye’deki rejimin sivil halk ve çocukların üzerinde klor gazı kullandığı ve çok sayıda sivil ve çocuğun bu gazdan etkilenerek yaşamını yitirdiği ifadesi yer alıyor. Obama’nın bu konuda halk desteğini alma endişesi yaşadığına dikkat çeken kampanyada, ‘biz halk olarak buradayız’ mesajı veriliyor.

Avaaz, dünyanın dört bir köşesinden insanları sosyal kampanyalar ile örgütleyen bir uluslararası kuruluş olarak faaliyet gösteriyor.