Başarılarıyla Göz Doldurdular!

Başarılarıyla Göz Doldurdular!
Konak Belediyesi’nin vitray ve mozaik kursuna katılan 16 kursiyerin açtığı yılsonu sergisi büyük beğeni topladı.Renkli camların birleşmesiyle oluşturulan eserler usta sanatçıları aratmadı.Konak Belediyesi kültür ve semt...

Konak Belediyesi’nin vitray ve mozaik kursuna katılan 16 kursiyerin açtığı yılsonu sergisi büyük beğeni topladı.

Renkli camların birleşmesiyle oluşturulan eserler usta sanatçıları aratmadı.

Konak Belediyesi kültür ve semt merkezlerinde açtığı kurslarla binlerce kişiye içindeki sanat yeteneğini ortaya çıkarma fırsatı sunuyor. Yıl boyunca aldıkları eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler, ortaya çıkardıkları eserleri açılan yılsonu sergileriyle görücüye çıkarıyor. Son olarak Güzelyalı Kültür Merkezi’nde vitray ve mozaik eğitimi alan 16 kursiyer çalışmalarını Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi’nde açılan sergide görücüye çıkardı. . Renkli camların birleşmesiyle oluşturulan birbirinden güzel 40 vitray ve mozaik eserlerden oluşan sergi yoğun ilgi gördü. Serginin açılış törenine kursiyerler, yakınları ve çok sayıda davetli katıldı.

KURSİYERLERDEN PROFESYONEL BAŞARI

Vitray ve mozaik alanındaki 33 yıllık deneyimini 6 yıldır Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açılan kursa katılanlarla paylaşan Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Seramik Bölümü Öğretim Görevlisi Gülşen Alemdar, verimli bir yıl geçirdiklerini ve kursiyerlerin kısa sürede elde ettikleri başarılarıyla göz doldurduğunu söyledi. Kurs dönemi boyunca güzel bir birliktelik yakaladıklarını kaydeden Alemdar, “İlk başlarda camdan korkan kursiyerler zaman içinde cama hükmetmeyi öğrendi. İstekle, sevgiyle ve özveriyle çalışarak ortaya muhteşem eserler çıkarttılar. Eminim ziyaretçiler büyük keyif alacak” dedi.