Barakada 8 Çocukla Yaşam Mücadelesi

Barakada 8 Çocukla Yaşam Mücadelesi
BEŞİKTAŞ Abbas Ağa Mahallesi'nde bir aile, yeşil alana kurdukları naylonla kaplı barakada hayatta kalma mücadelesi veriyor.Adana'dan aylar önce mahallenin Nardenk Sokak yakınındaki yeşil alana gelen biri yeni doğmuş 8 çocukları...

BEŞİKTAŞ Abbas Ağa Mahallesi'nde bir aile, yeşil alana kurdukları naylonla kaplı barakada hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Adana'dan aylar önce mahallenin Nardenk Sokak yakınındaki yeşil alana gelen biri yeni doğmuş 8 çocukları bulunan aile, buraya bir baraka yaptı. Barakanın üzerini ve yanlarını naylonla kaplayan aile, kar ve yağmura rağmen burada yaşamını devam ettirmeye çalışıyor. Su ihtiyacını yakındaki camiye giderek doldurdukları kaplarla karşılayan ailenin durumu çevredekileri hem üzüyor hem de korkutuyor. Bu soğuklarda ailenin burada kalmasının doğru olmadığın belirten vatandaşlar, çocuklar ve aile için endişlendiklerini kendilerinin de bu yeşil alanı kullanamadıklarını söyledi. Aileye yardım eli uzatılarak buradan sıcak bir yuvaya kavuşturulmalarını isteyen vatandaşlar, İstanbul'un ortasında böyle bir durumun yaşanmasının da ayrıca üzüntü verici olduğunu dile getirdi.