Bakanlık Harekete Geçti!

Bakanlık Harekete Geçti!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ayağından iple bağlanarak sokağa bırakılan Suriyeli engelli çocuğun kayıp olduğunu bildirdi.Bakanlık, üvey annesi, babası ve kardeşleriyle yaşayan çocuğun...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde ayağından iple bağlanarak sokağa bırakılan Suriyeli engelli çocuğun kayıp olduğunu bildirdi.

Bakanlık, üvey annesi, babası ve kardeşleriyle yaşayan çocuğun bulunduğunda koruma altına alınacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan, bugün bazı gazete ve televizyonlarda yer alan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Suriyeli engelli bir gencin ailesi tarafından işkenceye maruz kaldığına yönelik haberlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Engelli S.M'nin Suriye'deki iç savaş nedeniyle ailesi ile birlikte Türkiye'ye göç ettiği ve Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yerleştiği belirtilen açıklamada, "Söz konusu S.M'nin zihinsel rahatsızlığı olduğu ve üvey annesi, babası ve kardeşleriyle yaşadığı, S.M'nin halen kayıp olduğu ve jandarma-polis tarafından arama faaliyetlerinin devam ettiği tespit edilmiştir" denildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şanlıurfa İl Müdürlüğü yetkililerinin, çocuğun bulunmasını müteakip koruma altına alınması ve Bakanlık bünyesindeki uygun bir kuruluşa yerleştirilmesi için gerekli çalışmaları başlattığı bildirildi.