Bakandan yine ilginç çıkış

Bakandan yine ilginç çıkış
Kılıçdaroğlu ve Mehmet Şimşek arasındaki maaş polemiği büyüyorCumhuriyet Halk Parti’sinin seçim vaadi sonrası ‘Kaynak bulsunlar ben de CHP’li olurum’ şeklinde açıklama yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yine ilginç...

Kılıçdaroğlu ve Mehmet Şimşek arasındaki maaş polemiği büyüyor

Cumhuriyet Halk Parti’sinin seçim vaadi sonrası ‘Kaynak bulsunlar ben de CHP’li olurum’ şeklinde açıklama yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yine ilginç bir çıkışla gündeme geldi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu’nun kendisine yönelik eleştirilerinin sorulması üzerine açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun, kendisinin maaşına yönelik sözleri üzerine Şimşek, maaş konusunu tartışmadığını, Kılıçdaroğlu’nun, kendisinden daha fazla maaş aldığını ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun muhtemelen emekli olduğunu, kendisinin ise 8 yıldır milletvekilliği görevinde bulunduğunu ancak emekli olmadığını dile getiren Şimşek, şöyle devam etti:

“Ama konumuz bu değil. Türkiye’de 550 milletvekili var. Ana muhalefet partisi özlük haklarını, örneğin maaşı azaltacak bir düzenlemeyle gelsin, Maliye Bakanı olarak çoktan desteklerim ama böyle bir şey yapmıyor, yine istismar ediyor. Konu milletvekilinin aldığı maaş değil. Bu tartışılabilir, ayrı konu. Konu şu; Bir seçimin arefesindeyiz. İçi boş vaatlerle milletin önüne çıktı. Aradan neredeyse bir 10 gün geçti ama hala hangi vergileri artıracağını, hangi harcamaları kısacağını anlatamıyor veya hangi özelleştirmeleri yapacağını, hangi gelirlerle bu vaatlerini finanse edeceğini anlatamadı. Onun yerine çıkıyor, polemik yapıyor.”