Bakan yardımcısı Serim, Falyalı ile ortaklığı inkar etti

Bakan yardımcısı Serim, Falyalı ile ortaklığı inkar etti
Halil Falyalı Türkiye’de arandığı dönemde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Maksut Serim’in, Dışişleri Bakan Yardımcısı koltuğunda oturan oğlu Yasin Ekrem Serim'in ortak olduğu belgeleri halktv.com.tr ortaya çıkarmıştı. Serim, konunun yargıya taşındığını söyledi.

halktv.com.tr muhabiri Seyhan Avşar, adı uyuşturucu ticareti, yasa dışı bahis, milyonlarca dolar kara para aklama, şantaj arşiviyle anılan ve 1 yıl önce öldürülen Kıbrıslı iş insanı Halil Falyalı’nın Türkiye’de dikkat çeken ilişkilerini ortaya çıkarmıştı. halktv.com.tr, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Maksut Serim’in, Dışişleri Bakan Yardımcısı koltuğunda oturan oğlu Yasin Ekrem Serim'in Falyalı ile şirket ortağı olduğunu ortaya koyan belgelere ulaşmıştı.

BirGün'ün haberine göre, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim’e, mafya lideri Halil Falyalı ile ortaklık iddiaları soruldu. Serim, konunun yargıya taşındığını bildirdi.

Ortaklık değilmiş

CHP’li Yunus Emre, uluslararası anlaşmalar hakkında bilgi veren Serim’e, Falyalı iddialarını yöneltti. Emre, “Bir takım basın kuruluşlarında şahsınızla ilgili bir haber yer aldı. Bu haberde yeraltı dünyası mensubu olduğu iddia edilen ve daha önce öldürülmüş bir şahıs Halil Falyalı’yla şahsınızın ve kardeşinizin bir şirket ortaklığı ve yüzde 10 hissenizin bulunduğu iddiası yer aldı” dedi ve bunların doğru olup olmadığını sordu.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Serim, Falyalı ile arasındaki anlaşmanın ortaklık değil satış anlaşması olduğunu iddia etti. Serim, komisyonda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sualinizle içerikli olan iddiaları avukatım aracılığıyla yargıya taşıdım. Bahse konu hususla ilgili bir ortaklık söz konusu değildir. Bir bina satışı söz konusudur. Bununla ilgili de gerekli belgeleri avukatım aracılığıyla mahkemeye ileteceğiz, yargıda takibini yapacağız sayın vekilim.”

Serim açıklamalarını yetersiz bulan CHP’li Emre, yeniden açıklama talebinde bulundu. Emre’yi geri çeviren Serim, “Başta söylediğim gibi, yargı süreci başladığı için daha fazla konuşmayı tercih etmiyorum” dedi.