Bakan duyurdu... 'Taraftar patatesleri' geliyor

Bakan duyurdu... 'Taraftar patatesleri' geliyor
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Niğde'de Patates Araştırma Enstitüsü'nü ziyareti sırasında açıklamada bulundu. Bekir Pakdemirli, "Bugün renkli patateslerimizi de gördük

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Niğde'de Patates Araştırma Enstitüsü'nü ziyareti sırasında açıklamada bulundu. Bekir Pakdemirli, "Bugün renkli patateslerimizi de gördük. Artık yarınlara yönelik sarı-lacivert, sarı-kırmızı taraftar patateslerimiz de piyasaya çıkabilecek" dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Niğde'nin Yeşilgölcük beldesinde AKP'nin seçim koordinasyon merkezinin açılışının ardından yerli tohum çalışmalarının yürütüldüğü Patates Araştırma Enstitüsü'nü ziyaret etti.

Ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan Bakan Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin tohumda kendi kendine yeterliliği sağlamak durumunda olduğunu ifade ederek, "Burada patateste çok önemli bir yeniliğe bugün itibarıyla imza atmış bulunuyoruz. Bölgede bazı yasaklı, ekemediğimiz alanlar bulunuyor. Bölgede siğil gibi hastalıklar da var. Çok yakın zamanda piyasaya çıkacak yerli patates çeşitlerimiz de var. Bunlar Türkiye'nin toplam üretimini artıracak girişimlerdir" diye konuştu.

'Artık taraftar patateslerimiz de piyasaya çıkabilecek'

Enstitüde renkli patates cipsi üretildiğine dikkati çeken Bakan Pakdemirli, "Bugün aynı zamanda renkli patateslerimizi de gördük. Artık yarınlara yönelik sarı-lacivert, sarı-kırmızı taraftar patateslerimiz de piyasaya çıkabilecek. Çeşitli renklerde patateslerimizi gördük'' ifadelerini kullandı.

DHA

60 Saniyede Gün Özeti

Etiketler :