Babaya Veda...

Babaya Veda...
ANKARA’daki bombalı terör saldırısında şehit olan Kıdemli Astsubay Başçavuş Cüneyt Sertel, memleketi Ankara’nın Polatlı ilçesinde toprağa verildi. Şehit Cüneyt Sertel’in, Merkez Çarşı Camisi’nde Cuma namazının ardından...

ANKARA’daki bombalı terör saldırısında şehit olan Kıdemli Astsubay Başçavuş Cüneyt Sertel, memleketi Ankara’nın Polatlı ilçesinde toprağa verildi. Şehit Cüneyt Sertel’in, Merkez Çarşı Camisi’nde Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazına yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı.

Gözyaşlarının sel olup aktığı törene şehidin ailesi, yakınları, görev arkadaşları, askeri erkan, AK Parti Ankara Milletvekili Fatih Şahin, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Şehidin naşı, Cuma namazına 20 dakika kala cami önüne getirildi. Bu sırada annesi Hatice Sertel, eşi Serap Sertel ve çocukları Zeynep ile Ceren gözyaşlarını tutamadı. Tabuta sarılan şehidin ailesini görenler de gözyaşlarına boğuldu.

KORTEJ BOYUNCA SLOGANLAR ATILDI

Cenaze namazından önce kısa bir konuşma yapan imamın, "şehide hakkınızı helal edin’ anonsuna, camiyi dolduran kalabalığın "helal olsun" cevabı yeri göğü inletti.

Şehit Kıdemli Astsubay Cüneyt Sertel'in tabutunun başında gözyaşı döken ailesinden şehidin küçük kızı Ceren uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Cenaze namazı kılındıktan sonra şehitin naşı askeri manganın omuzlarında top arabasına konuldu. Şehir merkezini dolduran binlerce Polatlılı şehidi sloganlar ve dualarla uğurladı. 500 metre kadar askeri bando eşliğinde devam eden kortej boyunca Türk Bayrağı açan vatandaşlar ’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, ’Şehidim bize hakkını helal et’, ’Kana kan intikam’ sloganları attı.

Şehit Kıdemli Astsubay’ın naşı daha sonra top arabasından alınarak cenaze aracına konuldu. Buradan Polatlı Şehitliğine götürülen şehit Astsubay, dualar eşliğinde toprağa verildi. Şehit için saygı atışı yapıldı.