Arınç'ı Da 'AKP Giderse' Korkusu Sardı

Arınç'ı Da 'AKP Giderse' Korkusu Sardı
AKP'nin oylarındaki kayıp AKP'lilerin söylemlerine yansıyor.BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, barış ve demokrasi sürecinin garantisi olduklarını belirterek, "Ak Parti iktidardan giderse, 'yerine kim gelirse gelsin' diyenler ve...

AKP'nin oylarındaki kayıp AKP'lilerin söylemlerine yansıyor.

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, barış ve demokrasi sürecinin garantisi olduklarını belirterek, "Ak Parti iktidardan giderse, 'yerine kim gelirse gelsin' diyenler ve bizimle oynayanlar; eğer Ak Parti yoksa, çözüm süreci de yoktur. Bunu bilsinler, ona göre hesaplarını yapsınlar" dedi. Arınç AKP'nin derdinin barış olmadığını, "Yeter ki tek başımıza iktidar olalım" sözleriyle özetledi.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm süreçi ve 7 Haziran'da yapılacak genel seçimleri değerlendirdi. Şerafettin Elçi Hava Limanı'nda Ak Parti Şırnak Milletvekili adayları, Adnan Şık, Rizgin Birlik, Aslan Tatar, Lezgin Adıyaman ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Arınç, karayolu ile Cizle İlçe merkezine geldi.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİTİRMEK İÇİN KOMPLOLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Cizre'de gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Bülent Arınç, 90'lı ve 2000'li yıllarda yaşanan olayları hatırlatarak, "Burası Şehrin Nuh'tur. Nuh Peygamber'in memleketidir. Cudi önemlidir, Nuh önemlidir. 90'larda, 2000'li yılarda da geldim buraya. O yıllarda rahmete kavuşanlar oldu, Allah Rahmet eylesin. Bu defa tabiki terörü bitirmek, silahtan uzaklaştırmak lazım. Herkesi kucaklamak niyetindeyiz. Artık cenazeler gelmesin. Özellikle hanımlar, anneler gözyaşı dökmesin. Memlekete kardeşlik, barış gelsin diye çalışıyoruz. Herkes bunu bilsin ki, her şeye rağmen bu süreci başlatan biziz ve büyük bir sabırla devam etmek için çalışan biziz. Bizde sabır olmasaydı, halkımıza verdiğimiz sözden vazgeçseydik, çözüm süreci olmazdı. Çünkü biz ne kadar iyi niyetli olsak da, ne kadar azimli, sabırlı olsak da, malesef başkaları o şekilde değil. Çözüm sürecini bitirmek için komplolarla karşı karşıyayız. Silahlı olaylar oldu, insanlarımız öldü ve malesef terör korkunç dişlerini gösterdi. 3-4 ay içerisinde Cizre bölgemizdeki olaylara bakın. Gece insanlarımızı kaybettik ve kazılan sokaklardan dolayı ne kadar büyük cinayetler işlendiğini gördük. Kamu araçlarının hareketlerine izin vermediler" dedi.

DERT ÇÖZÜM DEĞİL İKTİDAR!

Yaşanan olayları bildiklerini ifade eden Arınç, çözüm sürecinin ülkenin son şansı olduğunu ifade ederek, "Bunu bilmiyor görmüyor değiliz. Her şeyi çok iyi biliyoruz. Buna rağmen barış süreci, bu ülkenin son şartıdır, bu yüzden barış süreci başarıya ulaşmalıdır. Hz. Eyüp bizde yok ama onu kendimize örnek alıyoruz. Masada olacağız, bu işi bitirmeye denk söz vereceğiz, bunun garantisi de biziz. Birileri duysun diye sölüyoruz. Eğer Ak Parti iktidardan giderse, 'yerine kim gelirse gelsin' diyenler; bizimle oynayanlar, eğer Ak Parti yoksa, çözüm süreci de yoktur. Bunu bilsinler, ona göre hesaplarını yapsınlar. Çözüm süreci varsa, biz de varız. Çözüm sürecini başlatan biziz, sona erdiren de biziz. Çünkü biz halkımızı seviyoruz, onların üzülmesini, ağlamasını ve gözyaşı dökmesini istemiyoruz. Annelerin, çocuklarının dağa çıkmasını, dağda ölmesini istemiyoruz. Onlar da bu ülkenin evlatları. Silah ve şiddet bitsin, ne olacaksa bu topraklarda olsun. Herkes fikrini söylesin, herkes inancını sölesin. Herkes silahsız, şiddetsiz siyasetini yapsın. İstediğimiz budur. Seçimden sonra çok kısa zamanda bunu sonuçlandıracağız, yeter ki Ak Parti tek başına iktidar olsun" diye konuştu.

Gerçek Gündem